Sestdien, 2018.gada 25.augustā Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” piedalījās Latgales pilsētas - Kārsavas 90 gadu jubilejas pasākumos. Kārsavā atrodas Latvijā vienīgā Jefrosinijas Polockas pareizticīgo baznīca, kura tika uzcelta koka arhitektūras tradīcijās.
Kārsava – maza zaļā pilsēta netālu no Krievijas robežas, Latgales kultūrvēsturiskajā reģionā. Pilsētas platība ir ap 4 kvadrātkilometriem, iedzīvotāju skaits - ap 2000 iedzīvotāju. Kārsava ir Kārsavas novada administratīvais centrs, kurš iekļauj pašu pilsētu un piecus pagastus. Pilsētas statusu Kārsava ieguva 1928.gadā.
Savu pavisam jauno, pilsētas mērogā, 90 gadu jubileju Kārsavas iedzīvotāji atzīmēja vērienīgi, ar grandiozu koncertu Kultūras namā, kur tika godināti pilsētas iedzīvotāji, amatnieku tirdziņu un krāšņu svētku salūtu.
Nobeiguma koncertā latviešu, latgaliešu, krievu, poļu dziesmas un dejas vietējo mākslinieku un ciemiņu izpildījumā mainījās kā kaleidoskopā. Savas košās krāsas tam piedeva arī baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, mākslinieciskais vadītājs Večeslavs Petrovs, kurš uz šo jubilejas koncertu devās ar Kārsavas pilsētas pašvaldības aicinājumu. Ansamblis izpildīja gan liriskas, gan arī jautras baltkrievu tautas dziesmas: “Poidzem lugam”, “Oj, lja duba” (solists Aleksandrs Lapa), “Mi k vam priehaļi zdaļok”.
Kārsavas iedzīvotāji bija ļoti laipni un dāsni ar aplausiem un “Kupaļinkas” dalībnieki nepalika parādā: dziedāja jestri un no visas sirds, par to arī tika apbalvoti ar skaļām ovācijām.
Ansambļa “Kupaļinka” dalībniekiem bija ļoti interesanti apmeklēt arī Kārsavas tūrisma apskates objektus, it īpaši Sirdsskaidrās Jefrosinijas Polockas pareizticīgo baznīcu, kura tika uzbūvēta no koka un tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Latgalē. Baznīcā ir grieztas koka kolonnas, baļķu sienas, kā arī ikona ar Svētās Jefrosinijas Polockas relikvijas daļiņu. “Kupaļinkas” mākslinieki devās arī apmeklēt skaisto katoļu baznīcu, kura tika uzcelta 1932.gadā, kuras nepārspējamais skaistums vērojams gan no iekšpuses, gan arī ārpuses.
Uz tikšanos, Kārsava!
Informācija sagatavota:
Baltkrievu kultūras centrs