Baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”

“Kupaļinkas” pirmssākumi meklējami 1992. gadā, kad entuziāstu grupa Janas Juzefovičas vadībā izveidoja baltkrievu vokālo ansambli. No1993.gada ansamblis darbojās Daugavpils kultūrziglītības biedrībā “Uzdim”, bet kopš 1999.gada ansamblis ir Daugavpils pilsētas pašvaldības budžeta iestādes “Baltkrievu kultūras centrs” bilancē.
Ansambļa repertuārā ir vairāk nekā 40 baltkrievu tautas, fokloras un paražu dziesmas, kā arī latviešu un latgaliešu tautas dziesmas, tematiskās autordziesmas baltkrievu valodā.

Lasīt tālāk ...

Deju ansamblis «Ļanok»

Deju ansamblis “Ļanok” tik dibināts 2000.gadā. Šajā periodā mainījās 2 dejotāju sastāvi. Šobrīd ansamblī piedalās amatierdejotāji vecumā no 25- 60 gadiem.

Ansambļa repertuārā- baltkrievu tautas dejas, stilizētas un spēļu dejas: “Ļavoniha”, “Polka-trasuha”, “Kadriļa”, “Upīte”, “Kartupelīts”, “Kaļina-maļina”, “Padispaņ”, “Krakovjak”.

Lasīt tālāk ...

Teātra studija «Pauļinka»

Teātra studija “Pauļinka” uzsāka savu darbību 2007. gadā.

Amatierteātra kolektīva repertuārā- iestudētas pazīstamas lugas baltkrievu valodā: J.Kupalas “Pauļinka”, M.Čarota “Nikitin lapotj”, L.Radeviča “Ozadačennij Savka”, F.Oļehnoviča “Velns un vecene”, tautas paražu scenāriji, ģimenes-sadzīves jumoristiskās ainas.

Lasīt tālāk ...

Vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski”

Vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” tika dibināts 2014. gadā.

Jaunā muzikālā kolektīva repertuārā ir baltkrievu tautas dziesmas, folkloras un paražu dziesmas, mūsdienu un autordziesmas, kā arī dziesmas latviešu, latgaliešu un krievu valodās. “Praļeski” izpilda dziesmas, kuru vārdu autors ir Baltkrievijas Rakstnieku savienības loceklis Staņislavs Volodjko.

Lasīt tālāk ...

Akordeonistu ansamblis “Kvitņejuči maj”

Akordeonistu ansamblis “Kvitņejuči maj” tika dibināts 2004.gadā, kad mūziķu-entuziastu grupa apvienojās un sāka darboties Baltkrievu kultūras centrā.

Ansambļa repertuārā ir klasiska, populārā, pop un tautas mūzika.

Akordeonistu ansamblis “Kvitņejuči maj” piedalījās Starptautiskajā tautas kultūru festivālā “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” (2014, 2015.g.), XV Starptautiskajā mākslas festivālā Vitebskā (Baltkrievija, 2006.g.), mūzikālajā festivālā Kauņā (Lietuva), Dziesmu festivālā Līvānos (Latvija), kā arī Daugavpils pilsētas svētku koncertos, Baltkrievu kultūras dienās Daugavpilī un c.

Lasīt tālāk ...

Senioru vokālais ansamblis “Spadčina”

Senioru vokālais ansamblis “Spadčina” tika dibināts 2013. gadā. Dziedātājas-entuziastes pēc Janas Juzefovičas iniciatīvas apvienojās radošajā grupā un sāka darboties Baltkrievu kultūras centrā. Ansambļa sastāvs aug un paplašinās.

Ansambļa “Spadčinas” repertuārs ir plašs. Tā pamatā ir baltkrievu tautas un autordziesmas. Kā arī “Spadčina” dzied krievu, latviešu, latgaliešu, poļu, ukraiņu, lietuviešu un citās valodās, aspoguļojot Daugavpils pilsētas daudznacionālo kultūru daudzveidību.

Lasīt tālāk ...

Baltkrievu kultūras centrs

nopirks koka pūra lādi

t.+371 20374840, cbk@inbox.lv

sunduk

Tuvākie notikumi

<<  Maijs 2018  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv