Baltkrievu tautas bibliotēka tika vākta ilgus gadus pēc tautas principa-Caur pasauli pa diegiem. Grāmatas atnesa baltkrievi, tās atveda viesi kā dāvanas, dāvināja dzejnieki un rakstnieki. Tā grāmatu plauktos tika savāktas vairākas grāmatu izlases.

Uz šo brīdi bibliotēkas fondā atrodas ap 700 grāmatām. Pārsvarā grāmatas ir baltkrievu valodā, baltkrievu literatūras klasiķu un mūsdienu autoru grāmatas, uzziņu literatūra, grāmatas par Baltkrievijas un Latvijas sakariem. Daudzās grāmatās ir autoru dāvinājuma uzraksti.

Bibliotēka ir sistematizēta un noformēta pēc bibliotēku noteikumiem. Visas grāmatas ir sastādītas pēc alfabēta radītāja un pēc kataloga: daiļliteratūra un bērnu literatūra, dzeja, māksla, vēsture, ģeogrāfija, mācību un uzziņu literatūra, metodiskā literatūra, mācību grāmatas.

Visas grāmatas ir ierakstītas katalogā. Par baltkrievu bibliotēkas perspektīvām speciālisti uzskata tās pieslēgšanu Latgales Centrālās bibliotēkas elektroniskajam katalogam.
Baltkrievu tautas bibliotēka pagaidām ir pieticīga, taču diasporai tā kalpo par ideju ģeneratoru, kur ikviens var atrast nepieciešamo informāciju radošumam, apmācībai, redzesloka paplašināšanai un pārdomām.

Baltkrievu kultūras centrs

nopirks koka pūra lādi

t.+371 20374840, cbk@inbox.lv

sunduk

Tuvākie notikumi

<<  Jūlijs 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv