Baltkrievu tradicionālās lelles

Baltkrievu tradicionālo leļļu ekspozīcija tika veidota daudzu gadu garumā. Pamatā lelles tika dāvātas kā suvenīrs no Baltkrievijas. Īpaši vērtīgas ir tās, kuras BKC ansambļi iegūst festivālos, kā piemēram, “Braslavskiji zarnici”, “Mijora novada dzērves un dzērvenes” vai “Dņeprovskas balsis Dubrovnā”. Tādā veidā kolekcija tika papildināta ar vairākiem desmitiem leļļu eksemplāriem no dažādiem valsts reģioniem, tradicionāli izgatavotām no lina auduma, lupatiņām, diegiem, salmiem un pakulām.

Lasīt tālāk ...

Nacionālais tērps

„Baltkrievu nama” viesus sagaida īpašnieki- Aļesj un Alesja. Viņi ir ģērbti baltkrievu svētku tērpos.

Tajos laikos cilvēki bija tuvu dabai, tieši tāpēc apģērba izgatavošanas procesā viņi izmantojas naturālus dabas materiālus. Audumus veidoja no vilnas, kaņepēm, nātrēm, un protams, lina. Zemnieki lietoja tikai savus izgatavotos audumus un mācēja aust dažādus audumus ar sarežģītiem pinumiem. Zemnieki paši iemācījās krāsot audumus, ar garozu un koku pumpuriem, lauku ziediem, koku saknēm, zālēm un ogām.

Lasīt tālāk ...

Tautas bibliotēka

Baltkrievu tautas bibliotēka tika vākta ilgus gadus pēc tautas principa-Caur pasauli pa diegiem. Grāmatas atnesa baltkrievi, tās atveda viesi kā dāvanas, dāvināja dzejnieki un rakstnieki. Tā grāmatu plauktos tika savāktas vairākas grāmatu izlases.

Uz šo brīdi bibliotēkas fondā atrodas ap 700 grāmatām. Pārsvarā grāmatas ir baltkrievu valodā, baltkrievu literatūras klasiķu un mūsdienu autoru grāmatas, uzziņu literatūra, grāmatas par Baltkrievijas un Latvijas sakariem. Daudzās grāmatās ir autoru dāvinājuma uzraksti.

Lasīt tālāk ...

Народная библиотека

Народная белорусская библиотека собиралась много лет по народному принципу - с миру по нитке. Книги приносили белорусы, их привозили в подарок гости, дарили поэты и писатели. Так на книжных полках собралось несколько сотен томов.

Сейчас в библиотечных фондах содержится около 700 томов. Это книги преимущественно на белорусском языке, классиков белорусской литературы и современных авторов, справочная литература, книги по связям Латвии и Беларуси. Многие книги содержат дарственные надписи авторов.

Библиотека систематизирована и оформлена по всем правилам библиотечного дела.

Lasīt tālāk ...

Tuvākie notikumi

<<  Septembris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv