Otrdien, 2017.gada 26.decembrī Latviešu kultūras centrā (LKC) notika ikgadējā balle, kuru organizēja Daugavpils Latviešu biedrība un veltīja Ziemassvētkiem un to svinēšanas tradīcijām dažādu tautu vidū. Spilgtajos svētkos piedalījās gandrīz visi mūsu daudznacionālās pilsētas nacionālo kultūras centru un biedrību pārstāvji, tajā skaitā arī baltkrievi.

Klusajā Ziemassvētku vakarā LKC zālē uz svētku tikšanos sapulcējās nacionālo biedrību pārstāvji. Zālē valdīja svētku atmosfēra: skanēja apsveikumi, mūzika, dziesmas un protams, dejas. Pēc oficiāliem apsveikumiem no delegāciju vadītājiem, sekoja teātralizēta darbība, startu kurai deva Latviešu biedrības vadītāja Genovefa Barkovska.   

Baltkrievu kultūras centra pārstāvji ne tikai atnāca uz svētkiem, bet arī parādīja svētku tradīciju “Baltkrievu koļadki”. Ar ieražu dziesmām, krāsainajos tērpos, akordeona, tamburīna un zvaniņu pavadījumā, ar obligāto atribūtu – zvaigzni (Bētlemes zvaigznes simbols) un ar Gadpadiņu (saimnieci) priekšgalā, izgāja “kaļadovatj” baltkrievu tradicionālie Ziemassvētku varoņi – Kaza, Lācis, Gailis, kā arī Enģelis un Mehanoša. Kaza bira graudus ar veselības, prieka un labklājības vēlējumiem. Lācis un Gailis priecēja visus viesus, bet saimniece stāstīja jokus un vēlējumus. Priekšnesums visiem iepatikās, ka viesi dāsni apdāvināja visus baltkrievu varoņus ar dažādiem saldumiem, ātri piepildinot Mehanošas somu.

Dejojot, dziedot, skatoties teātra uzvedumus un komunicējot laiks pagāja ļoti ātri. Šīs Ziemassvētku tikšanas nes pozitīvo lādiņu, siltumu un labsirdību. Baltkrievu kultūras centrs izsaka pateicību Latviešu biedrības priekšsēdētājai Genovefai Barkovskai par ilggadējo sadarbību un dažādiem un interesantiem pasākumiem, kurus organizē Latviešu biedrība.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs

Baltkrievu kultūras centrs

nopirks koka pūra lādi

t.+371 20374840, cbk@inbox.lv

sunduk

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv