2017.gada 2.decembrī Daugavpilī notika viena no Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku un Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica -2018” atlases skatēm. Pēc autoritārās žūrijas atzinuma divi no pieciem Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) radošajiem kolektīviem iekļuva labāko topā un jau vasarā piedalīsies valsts prestižajā kultūras forumā.

Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki un Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica-2018” notiks no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Atlases skates notika Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē. 

Šogad skatē Daugavpilī 2017.gada 2.decembrī piedalījās 28 folkloras, vokālie, instrumentālie un deju ansambļi, kā arī kori un solo izpildītāji.

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs uz skati pieteica savus piecus radošus kolektīvus:

-          Baltkrievu tautas dziesmu ansambli “Kupaļinka” (vadītājs Večeslavs Petrovs),

-          Deju ansambli “Ļanok” (vadītāja Marina Meduņecka),

-          Koru kapellu “Spadčina” (vadītāja Janina Juzefoviča),

-          Vokāli instrumentālo ansambli “Praļeski” (vadītāja Anastasija Mališeva)

-          Teātra studiju “Pauļinka” (vadītāja Inessa Kozlovska).

Nākamā festivāla tēma ir vasaras saulgriežu svētki, Līgo - latviešu tradīcijā, bet baltkrieviem tie ir Kupalles svētki. Katra kolektīva koncertprogramma (ilga līdz 12 minūtēm) kļuva par debijas uzstāšanu, jo kolektīvi speciāli gatavojās tādam svarīgākajām notikumām kā Vispārēji latviešu dziesmu un deju svētki un Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica-2018”.

Daugavpils skatē tikai viens kolektīvs saņēma augstāko pakāpi – “Karagod” no Rīgas. I pakāpi saņēma pieci kolektīvi, no kuriem divi – no Daugavpils un abi ir Baltkrievu kultūras centra kolektīvi: baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” ir tabulas augšpusē (42,29 punkti), savukārt teātra studija “Pauļinka” noslēdza I pakāpes tabulu (40 punkti). II pakāpi saņēma 15 kolektīvi, kuru skaitā bija arī BKC vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” (36,71 punkti). Kolektīvam šī bija pirmā skate un pieredze. III pakāpes ieguvēji ir ansamblis “Ļanok”, kurš ieguva 33 punktus, bet “Spadčina” – 32,57 punktus.

Pēc nolikuma, kolektīvi, kuri saņēma augstāko, 1. un 2.pakāpi automātiski kļūst par Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Tādā veidā, baltkrievu kolektīvi “Kupaļinka”, “Pauļinka” un “Praļeski” uzstāsies Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētkos. Savukārt, folkloras ansamblis “Kupaļinka” un teātra studija “Pauļinka” piedalīsies Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica -2018”. Apsveicam!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs

Baltkrievu kultūras centrs

nopirks koka pūra lādi

t.+371 20374840, cbk@inbox.lv

sunduk

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv