2017.gada 25.novembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centra koru kapella “Spadčina” (vadītāja Janina Juzefoviča) devās uz pilsētu Glubokoje (Baltkrievija), kur piedalījās etno večerinkā. Pasākums tika organizēts vietējās iniciatīvas “Virtuālo ceļojumu izveidošana pa reģiona kultūrvēsturisko mantojumu” projekta “Attīstības veicināšanas vietējā līmenī Baltkrievijas Republikā” realizācijas ietvaros. Projektu finansē Eiropas Savienība un Apvienoto Nāciju organizācija.

Glubokoje vēsturiski etnogrāfiskā muzeja darbinieki sagatavoja etno večerinku ar nosaukumu “Гость не гость – а хозяину радость” (“Viesis nav viesis, bet saimniekam laime”), kurā piedalījās tautas folkloras teātris “Цярэшка” (Glubokoje), tautas mūzikas un dziesmu ansamblis “Заранка” (Postavi), autēntisks bērnu kolektīvs “Крынiчанька” (Psuja), bērnu koka karošu ansamblis (Lomaši) un koru kapella “Spadčina” (Daugavpils, Latvija).

Etno večerinka sākās ar iepazīšanos ar kolektīviem, kuri izmitinājās Kultūras nama lielajā zālē. Folkloras teātra “Цярэшка” vadītāji Nataļja Nikiforoviča un Dmitrijs Krivjonoks iesaistīja visus viesus spēlēs un dejās, kurās savu meistarību rādīja Baltkrievijas kolektīvi. Aktieris Boriss Zajacs, Bikovska kunga tēlā aicināja viesus izpildīt savas iemīļotās dziesmas, častuškas, kā arī senās dejas. Apmēram simts cilvēki izveidoja divus riņķus un griezās riņķa dejās. Mūzika beidzās un “kaimiņi” sveicināja viens otru, iepazinās un stāstīja no kādām vietām ir atbraukuši. 

Tālāk sākās visinteresantākais – tautas spēles: “У рэмня”, “У таўкача”, “Хто каго любiць”. Dejoja visi un ar liwlu prieku. Dejoja poļu “Абэрак”, polku “Ойру”, “На рэчаньку” un “Каробачку”. Starp dejām un spēlēm visi kolektīvi – dalībnieki rādīja savu izpildītājmākslu.

Baltkrievu tautas mūzikas pavadībā večerinkas saimnieki demonstrēja Glubokoje XIX gs. beigu – XX gs. sākuma tautas tērpus un iepazīstināja ar amatnieku meistardarbību (adīšanu, aušanu, grozu pīšanu), kā arī ar baltkrievu nacionālo virtuvi. Viesi cienājās ar ēdieniem, kurus saimnieki izgatavoja no dabiskiem produktiem. Marina Hlora rādīja “Масляного барана” meistarklasi, kuru var ieraudzīt tikai Glubokoje rajonā. Šīs ēdiens ir iekļauts Baltkrievijas Republikas valsts kultūrvēsturisko vērtību sarakstā.

Daugavpils kolektīvs “Spadčina” nodziedāja baltkrievu tautas dziesmas “Ночка цёмная”, “У садзе гуляла”, “Гары, касцёр”, kā arī latviešu tautas dziesmu “Nāk, rudentīnis” un “Šeit ir Latvija”, kuru dziedāja visa zāle kopā. Solists Vitālijs Mihailovskis ģitāras pavadījumā izpildīja dziesmu “Калыханка для душы”. “Spadčina” demonstrēja latviešu riņķa dejas dziesmas “Bēdu manu, lielu bēdu” pavadījumā un kopā ar visiem etno večerinkas dalībniekiem iemācījās to.

Daudzpusīga etno večerinkas programma dāvināja patiesi svetku sajūtu visiem dalībniekiem un parādīja cik uzmanīgi un cienīgi aprūpē Baltkrievijas Glubokoje rajona kultūrvēsturisko mantojumu.

Koru kapellas “Spadčina” piedalīšanās etno večerinkā notika pateicoties parakstītajam sadarbības līgumam starp Daugavpils Baltkrievu kultūras centru un Glubokoje rajona izpildkomitejas ideoloģiskā darba, kultūras un jaunatnes lietu nodaļu.

Informāciju sagatavoja:

Janina Juzefoviča,

BKC koru kapellas “Spadčina” vadītāja

Baltkrievu kultūras centrs

nopirks koka pūra lādi

t.+371 20374840, cbk@inbox.lv

sunduk

Tuvākie notikumi

<<  Augusts 2018  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv