2016.gada 9.decembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika radošā tikšanās ar rokdarbnieci Valentīnu Abuškeviču “Mežģīņu valša vakars”. Pasākuma laikā notika adīto izstrādājumu defilē, kurus demonstrēja Daugavpils Universitātes studentes.

View the embedded image gallery online at:
http://bkc.daugavpils.lv/lv/11-newsru/97-121216#sigProIddb429393b6

“Mežģīņu valša vakaru” visi gaidīja ar lielu nepacietību. Pēc iepriekšējām Valentīnas Abuškevičas izstādēm, skatītāji dziļi iejutās adīšanas mākslā. Šai nodarbei autore velta visu savu brīvu laiku un speciāli šim vakaram izgatavoja jaunas jaciņas, pončo, apmetņus, apkakles, salvetes un somiņas.

Valentīna Abuškeviča ir ārste un rokdarbniece, dzejas un mūzikas cienītāja, baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedre.

BKC metodiķe Marija Pometjko atklāja vakaru ar dzejoli par adīšanu un tālāk nodeva vārdu autorei. Valentīna pastāstīja par savu nodarbošanos, vaļasprieku un par izstrādājumiem, kuri tiks radīti modes skatē.

Bet tālāk sākās pasaka. Valša ritmā sāka defilēt modeles, demonstrējot adītus pončo, jaciņas, apmetņus, lakatus, kā arī somiņas. Daugavpils Universitātes studentes Jeļena Drozda, Inga Borodavko, Edīte Kuzmiča un Ronita Kiršnere lidoja kā taureņi dejā, rādot to izstrādājumu daudzveidību, kuru uzmeistaroja Valentīna Abuškeviča. Modeļu sarkanā, baltā un melnā apģērbu krāsa brīnišķīgi harmonēja ar adīto izstrādājumu krāsu gammu, un tos papildināja stilīgie aksesuāri. Uz improvizētās mēles iznesa arī salvetes. Skatītāji varēja saskatīt un pataustīt to neaprakstāmi lielu , dažādu krāsu un izmēra salvešu skaitu.

Pēc modes skates viesi un autore pateicās modelēm. Taču vakars nebeidzās. Zāles centrā Valentīna palūdza iziet četriem pāriem, lai viņi nodejotu „Sniega valsi”, bet pirms tā, dāmām tika apģērtas apkakles. Šie izstrādājumi palika sievietēm „bonusā” par deju.

Muzikālā dāvana skanēja BKC vokāli instrumentālā ansambļa „Praļeski” izpildījumā. Meitenes uzstājās jaunos skatuves tērpos, kopā ar V.Abuškevičas adītām apkaklēm.

Dāvanā autore saņēma gan skaļus aplausus, gan ziedus un dāvanas. Silti un patiesi pateicības vārdi skanēja no BKC darbiniecēm Marijas Pometjko un Irinas Apeinānes, baltkrievu biedrības „Uzdim” loceklēm Gaļinas Sontockas, Valentīnas Aņikinas, Innas Vaļuško, Ļubovas Kovaļovas, rokdarbnieces Nadeždas Svirkovičas, bet Teresa Pavlova sacerēja tieši šim pasākumam dzeju.

Vakars notika siltā, draudzīgā atmosfērā, modes un mūzikas cienītāju vidū.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs

Irina Apeināne, kultūras pasākumu organizatore,

t. 65424695, 27110857,

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv