Sestdien, 2016.gada 17.decembrī , plkst. 15.00 Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks autordziesmu vakars “Arika Krupa ceļiem”, organizēts sadarbībā ar Minskas izglītojošo projektu “Zinātniskie ceļojumi”. Atklāsim sev dzejnieka, bardu dziesmu klasiķa Arika Krupa vārdu, kurš ir dzimis Daugavpilī, dzīvoja un darbojās Minskā, bet gāja bojā Austrumu Sajānos.

Arons (Ariks) Krups dzimis 1937.gadā Daugavpilī, advokāta un skolotājas ģimenē. Pabeidza Ļeņingradas kinoinženieru institūtu. Aizbrauca strādāt uz Minsku, S.Vavilova Mehānisko rūpnīcu par inženieroptiķi. Ir divas liecības par izgudrojumiem.

Rakstīt dziesmas uz savu dzeju A.Krups sāka 1959.gadā. Bija Vissavienības jauniešu pārgājienu tūrisma dziesmu konkursa laureāts Brestā un Minskā, piedalījās Novosibirskas festivālā Akadempilsētiņā. Aizrāvās ar kalnu tūrismu un alpīnismu, piedalījās sarežģītajos pārgājienos. Ariks Krups kopā ar astoņiem draugiem gāja bojā zem lavīnas, pārgājiena laikā Austrumu Sajānos. Apglabāts Minskā. Viņam bija 33 gadi.

 «А всё-таки, всё-таки хочется жить…» - šī ir rindiņa no Arika Krupa dziesmas. Viņa dziesmas turpina dzīvot – mājaslapā, tās dzied autordziesmu izpildītāji.

Minskā darbojas izglītojošais projekts “Zinātniskie ceļojumi”, kura ietvaros 2016.gada 17.decembrī Daugavpilī viesosies Arika Krupa daiļrades cienītāji. Viņi pastaigāsies pa pilsētas ieliņām, bet plkst. 15.00 Baltkrievu kultūras centrā notiks bardu dziesmu vakars “Arika Krupa ceļiem”, kurā piedalīsies starptautisko festivālu autordziesmu laureāti Mila Skorņakova, Sergejs Skurats,  Dima Kovaļenko, Andrejs Pasjuks.

Organizatori: Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs; Minskas izglītojošais projekts „Zinātniskie ceļojumi”
Ieeja brīva.

Informācija sagatavota:

Baltkirevu kultūras centrs,

t. 654 24695, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv

Daugavpils, Smilšu iela 92,  Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

krup af