2016.gada 29.novembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā notika Krievijas rakstnieku organizācijas un Latvijas krievu rakstnieku organizācijas locekles Tatjanas Ruskules radošais jubilejas vakars. Autore iepazīstināja klausītājus ar jaunu, nu jau piekto pēc kārtas, dzejas krājumu ar nosaukumu “Воспоминаний осколки” (“atmiņu lauskas”).

Tatjanas Ruskules vārds ir labi zināms dzejas mīļotājiem. Viņa ir Krievijas rakstnieku organizācijas un Latvijas krievu rakstnieku organizācijas locekle. Piedalījās literāri poētiskajos konkursos un festivālos ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā, Vācijā. Publicējas almanāhos “Ruslo” un “Rēzekne”, laikrakstos un portālā  www.stihi.ru. T.Ruskules dzejā ir saredzams ļoti smalks filozofijas diegs, bet mīlas lirika ir caurstrāvota ar prieku un skumjām.

Pirmais dzejas krājums “С любовью от Анны” tika izdots 2007.gadā. Tālāk parādījās tādi krājumi kā “По улицам расхлёстанных дождей”(2008.g.), “Колыбельная для мамы”(2010.g.), “За гранью сна”(2012.g.). Krājums “Воспоминаний осколки” ir dzejnieces veltījums saviem vecākiem, jo mūsu dzīvē tuvāk un dārgāk par vecākiem nav neviena.

Jubilejas vakars sākās ar apbalvojumiem. Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska, sveicot dzejnieci jubilejā, pasniedza Tatjanai Ruskulei Daugavpils pilsētas domes goda rakstu par aktīvu piedalīšanos Daugavpils sabiedriskajā dzīvē, radošajiem sasniegumiem un par godu 50 jubilejai.

Radošajā vakarā skanēja Tatjanas Ruskules dvēseliskā dzeja. Autores tikšanos ar klausītājiem papildināja senioru vokālais ansamblis “Spadčina” ar muzikālo sveicienu, dziedot dziesmas krievu un baltkrievu valodā.

Apsveikumus jubilejā un ar jaunā krājuma izdošanu dzejniece saņēma no dzejniekiem Pāvela Plotņikova un Jevtīhija Konopļova, dzejniecēm Ludmilas Viļumas un Anastasijas Sazankovas, mākslinieces Marijas Safronovas, biedrības “Uzdim” locekles Valentīnas Aņikinas. Savukārt, dzejnieks Jevģēnijs Golubevs veltīja Tatjanai Ruskules dzeju “Enģelis”.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 654 24695Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv

Daugavpils, Smilšu iela 92,

Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv