2016.gada 23.septembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) dzejas dienu ietvaros notika dzejnieka, savu dziesmu autora un izpildītāja Anatolija Gallera muzikāli poētiskais vakars «Не погасить костер души поэта…».

View the embedded image gallery online at:
http://bkc.daugavpils.lv/lv/11-newsru/69-031016#sigProId9f52b7c863

Anatolijs Gallers – pazīstams Daugavpils dzejnieks, mūziķis, savu dziesmu autors un izpildītājs. Viņš ir dzimis 1950. gadā, represēto ģimenē. Bērnība pagāja ai Polārā loka, ostas pilsētiņā Dudinkā, Krasnojarskas novadā ,Krievijā. Ģimene atgriezās uz mātes dzimteni, Daugavpili, Hruščova “atkušņa” laikā, 1958.gadā. Kopš tā laika, Anatolija dvēsele un sirds pieder šai skaistajai pilsētai.

Neskatoties uz to, ka dzeju viņš sāka rakstīt agri, 24 gadu vecumā, pirmais viņa dzejas un dziesmu krājums «С открытым сердцем» (“Ar atvertu sirdi”) nāca pasaulē tikai 2009. gadā. Vēlāk sekoja krājumi «Калейдоскоп души» (“Dvēseles kaleidoskops”) (2013.), kā arī dziesmu krājums, veltīts Daugavpils 740. gadadienai (2015.). Publicējās avīzēs «Советская молодежь» (“Padomju jaunatne”), «Строительная газета» (“Būvniecības avīze”), «Миллион», (“Millions”), krievu rakstnieku organizācijas almanahā «РУСЛО», kā arī krājumā “Dzejas dienas”, kuru izdod Daugavpils pilsētas dome.

Vakara muzikālo daļu atklāja Baltkrievu kultūras centra vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski”. Jaunas un talantīgas meitenes, baltkrievu nacionālajos tautas tērpos, izpildīja dziesmas baltkrievu un latviešu valodā, tādā veidā noskaņojot uz lirisku un pozitīvu garastāvokli.

Jāsaka, ka vakarā skanēja ne tikai dzeja, bet arī ļoti daudz mūzikas. Anatolijs - daudzpusīga radošā personība, kas raksta ne tikai dzeju, bet arī raksta šai dzejai mūziku un pats to arī izpilda. Tāpēc, savu dzeju - pārdomas par dzīves filozofiju, dzimteni, mīlestību, dabu, cilvēku kaislību un pārdzīvojumiem, viņš lasīja ģitāras pavadībā. Dziesmas, ar viņa dzejas rindām, skanēja ansambļa “Cerība” izpildījumā, kurš darbojas Daugavpils sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā. Dziesmas izpildīja duets – Vera Rogaļčuka un Valentīna Kirjakova, kā arī, solists Aleksejs Privalovs.

Noslēdzot radošu tikšanos, BKC vadītāja Žanna Romanovska atzīmēja, ka radošie cilvēki: dzejnieki, mūziķi, mākslinieki, aktieri, vienmēr ar prieku nāk uz viesmīlīgo Baltkrievu māju, lai dalītos ar savu dzeju, dziesmām, aktieru meistarību un citiem veikumiem. Dāvinot ziedu pušķi, viņa pateicās A.Galleram, par brīnišķīgu dzejas un mūzikas vakaru, novēlēja turpmākos panākumus, iedvasmas un optimismu.

Radošā tikšanās ar talantīgo dzejnieku un mūziķi, interesantu sarunu biedru un spilgtu personību, notika ļoti siltā un jaukā atmosfērā. Anatolijs noslēdza šo vakaru ar rindiņām no sava dzejoļa «Стучат часы»:

«Стучат часы, как колокол в тиши,
Отсчитывая оставшееся время.
Благодари судьбу и не ропщи,
С достоинством неся дарованное бремя.
И в час, когда отчаянье приходит,
Как стайер, сгруппируйся, жизнь любя,
Ведь грусть и радость, все всегда проходит,
Но выйдет солнце, землю обойдя!»

Informāciju sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs,
Marija Pometjko, BKC metodiķe,
t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,
www.bkc.daugavpils.lv ,
Daugavpils, Smilšu iela 92,
Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv