2016.gada 21.septembrī teātris “Komēdija” no Baltkrievijas dāvināja Daugavpils skatītājiem 2 stundu ilgu izrādi «Спасибо, Марго!» (“Paldies, Margo!”). Kultūras pilī notika Minskas teātra un kino mākslinieku tikšanās ar Daugavpils baltkrievu diasporu. Nospēlējot divcēlienu komēdiju mazajā kamerzālē, slaveni aktieri izraisīja skatītāju vidū visas jūtu gammas: smieklus, prieku, žēlumu, pārdzīvojumu, asaras un dāsnus aplausus.

View the embedded image gallery online at:
http://bkc.daugavpils.lv/lv/11-newsru/67-270916#sigProIdf9a8559672

Antreprīzes teātris “Komēdija” tika dibināts 2012.gadā, veiksmīgi attīstās un strādā ar jauniem projektiem. Teātris veiksmīgi uzstājās Minskā un citās Baltkrievijas pilsētās, kā arī ārzemēs. Teātra trupā spēlē vadošo Minskas teātru aktieri: Emīlija Pranskute un Oļegs Kocs (M.Gorkija Nacionālais Akadēmiskais Dramatiskais teātris), Ludmila Sidorkeviča un Sergejs Šimko (Baltkrievu dramaturģijas republikāņu teātris). Uz Daugavpili viņi atbrauca no Lietuvas, kur Visaginā spēlēja izrādi “Paldies,Margo!” pēc krievu dramaturga Valērija Muharjamova lugas. Šo pārsteidzoši aizkustinošu un jautru stāstu ar spilgtām komēdiju situācijām, kas ir caurvīts ar lirisku siltumu un humoru, parādīja arī Daugavpils skatītājiem.

Darbība notiek – Atlantik Siti, bet lugas varoņi – emigranti, kas dažādajos laikos atbrauca uz ASV. Dizainere Ļiza (L.Sidorkeviča) – veiksmīga, eleganta un apbrīnojama meitene. Viņu “aplido” milionārs Marks (O.Kocs), viņas projekta investors. Kādā dienā Ļizas dzīvoklī parādās pasenā “draudzene” Margo (E.Pranskute), kura savulaik aizveda viņas vīru. Margo abrauc kopā ar viņas mirušā vīra trako brāli Ļovušku (S.Šimko). Negaidīta vizīte ienesa galveno varoņu dzīvē haosu...

No šī brīža sižets uzņem apgriezienus un neviens no skatītājiem nevarēja paredzēt, ar ko gan noslēgsies šis paradoksāls stāsts. Intriģējošais sižets, savienojumā ar humoru un aktieru spīdošu spēli uzlādēja zāli ar pozitīvu enerģiju un brīnišķīgu garastāvokli.

Ilgi neapklusa aplausi,caur kuriem varēja dzirdēt vārdus "Bravo"!, "Paldies,Teātri"!

Baltkrievijas Republikas ģenerālkonulāta Daugavpilī konsuls Antoņina Struņevska novēlēja aktieriem radošās iedvesmas, optimismu un pateicīgus skatītājus. Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska pateicās teātra “Komēdija” aktieriem un producentei par mecenātu izrādi Daugavpilī un pauda cerību uz to, ka jauna tikšanās jau drīz notiks Kultūras pils lielajā zālē, uz tūkstošo auditoriju, pie kuras pierada slaveni aktieri.
Dialogs aktieris- skatītājs notika Baltkrievu kultūras centrā (BKC). Aktieri dalījās ar iespaidiem, izdalīja autogrāfus, atstāja atsauksmju grāmatā labus novēlējumus. Teātra producente Dženni Šaripova izteica pateicību skatītājiem par neatkārtojamu atmosfēru zālē un vaļsirdīgiem aplausiem, bet Baltkrievu kultūras centram – par teātra "Komēdija" priekšnesuma organizēšanu Daugavpilī, tikšanos ar baltkrievu diasporu, un runāja par turnejas perspektīvu Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs,
Marija Pometjko, BKC metodiķe,
t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,
www.bkc.daugavpils.lv ,
Daugavpils, Smilšu iela 92,
Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv