2016.gada 19.jūnijā Silenē, Daugavpils novada Skrudalienes pagastā notika tradicionālais dziesmu saiets Šūpojamies dziesmās”, kurā piedalījās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”(vadītājs Večeslavs Petrovs). Ar sirsnīgiem aplausiem tika sagaidītas dziesmas baltkrievu un latviešu valodā, ansambļa izpildījumā.

Šo svētku tēma bija putni. Pasākums notika Silenes kultūras namā. Brīnišķīgas pasākuma vadītājas Jeļena Hrapāne un Tatjana Klopova, vadot pasākumu latviešu un krievu valodā, interesanti stāstīja par par putnu ietekmi uz cilvēka dzīvi un jaunradi, par putna dziesmas dziednieciskajām īpašībām, kā arī tautas pazīmēm, kas saistītas ar putniem.
Dziesmu saietā piedalījās kolektīvi no Daugavpils un Latgales reģiona: “Līgaviņas” (Silene), “Melodija” (Saliene), “Harmonija” (Mirnijs), “Aizturi elpu!” (Demene), “Mrija” (Daugavpils), “Rjabinuška” (Biķernieki), “Pērles” (Kalkūni), “Mazel tov” (Daugavpils), “Dzirkstelīte” (Nīcgale), “Bariņa” (Jēkabpils) un “Kupaļinka” (Daugavpils).

Melodiskās un liriskās dziesmas, kuras skanēja latviešu, latgaliešu, krievu, baltkrievu, ukraiņu un pat ivrita valodā, mainījas viena otru. Koncerts atgādināja krāsaino putnu kori, kuru var sadzirdēt pavasara mežā. Silta un draudzīga atmosfēra zālē, skatītāju sirsnīgie aplausi, skaista un saulaina vasaras diena, kā arī laikapstākļi sekmēja to, lai organizatori, dalībnieki un skatītaji izbauda šo pasākumu un gūst pozitīvo emociju lādiņu.

Informāciju sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs,
Marija Pometjko, BKC metodiķe,
t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv ,
Daugavpils, Smilšu iela 92,
Kultūras pils, BKC, 305.-306.kab.

Tuvākie notikumi

<<  Janvāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv