Tradicionāli, jūlija sākumā, Daugavpils baltkrievi dāvina pilsētas iedzīvotājiem svētku koncertu, veltītu tautas svētkiem “Kupalle”. Šogad koncerts notika online režīmā. 2020.gada 7.jūlijā Youtube platformā, kā arī Baltkrievu kultūras centra oficiālajā Facebook lapā parādījās koncerta “Baltkrievu Kupalle” videoieraksts.

Šogad, ierobežojumu dēļ, saistītu ar koronovīrusa pandēmiju, tautas svētkus “Kupalle” Daugavpilī nācās pārcelt uz interneta platformu. Taču koncerts un svētki Baltkrievu kultūras centrā notika: radošie kolektīvi sanāca kopā, lai ierakstītu video un dāvātu skatītājiem svētku noskaņojumu.

Dzīvās uzstāšanās vietā savu ekrānu monitoros varēsiet redzēt BKC kolektīvus: tautas dziesmu ansambli “Kupaļinka” (vad. V.Petrovs), bērnu studiju “Skārbnīca” (vad. A.Lukašenoka), deju ansambli “Ļanok” (vad. M.Meduņecka), kora kapellu “Spadčina” (vad. J.Juzefoviča) un vokālo ansambli “Praļeski” (vad. A.Lukašenoka), kā arī pasākuma vadītāju Žannu Romanovsku, BKC vadītāju. Tautas motīvi, iemīļotās dziesmas un dejas, kā arī Kupalles rotaļas – to visu varēsiet redzēt online režīmā. 

Baltkrievu kultūras centra kolektīviem koncerta ieraksts kļuva par lielo notikumu, jo dotais pasākums apvienoja amatiermāksliniekus pēc ilgās karantīnas.

Ceram, ka koncerts “Baltkrievu Kupalle” atstās patīkamus iespaidus un emocijas.

Koncertu var apskatīt Youtube platformā: https://youtu.be/f4KuRtJLDe4

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs