2020.gada 8.aprīlī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika izstādītas Rīgas mākslinieka Vasilija Mališčica gleznas un skulptūras ar baltkrievu saknēm, piesaistītas viņa jubilejai un veltītas mazajai dzimtenei. Bet izstāde pagaidām ir pieejama tikai virtuāli, sakarā ar ārkārtas situāciju un vīrusa Covid-19 izplatību; tās oficiālā atklāšana ir plānota maija beigās.

           Maija beigās, Baltkrievu kultūras dienu ietvaros Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) telpās tiks atklāta V.Mališčica – baltkrievu mākslinieka Latvijā, Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības “Maju gonar” valdes locekļa, gleznu personālizstāde.

            V.Mališčica dzimtene – Rietumu Polesjē, Vitebskas apgabala Berezovskova rajona ciems Sporova. Viņš ir dzimis 1960.gada 8.aprīlī, koka apdarinātāju ģimenē. Mācījies Sporovas vidusskolā, pabeidzis Bobruiskas profesionāli tehnisko skolu un 1878.gadā ieguva galdnieka specialitāti. Bet pēc 8 gadiem, jau kā Baltkrievu teatrāli mākslinieciskā institūta absolventu, nosūtīja strādāt par galveno mākslinieku Rīgas elektromehāniskās rūpnīcas Kultūras namā.

            No 1991.gada Vasilijs Mališčics nodarbojas ar kokgriezumiem, interjera mēbeļu restaurāciju. Un viņa pasūtījumi ir ļoti interesanti. Jo īpaši mūsu zemnieks restaurēja vecās baltkrievu uniātu koka kiotas, tagadējo krievu pareizticīgo Trīsvienības baznīcu Rīgā. Viņš arī veica lielisku restaurāciju un lādes gleznojumu BKC muzeja ekspozīcijai “Baltkrievu māja”.

            V.Mališčics aktīvi iesaistījies baltkrievu diasporas sabiedriskajā un radošajā dzīvē Latvijā: viņš bija “Svitanka” pārstāvis (1996-2000), ir Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības “Maju gonar” priekšsēdētāja vietnieks. 2005.gadā Rīgā notika pirmā V.Mališčica personālizstāde, bet 2006.gadā Latvijas Kultūras ministrija pasniedza viņam diplomu par baltkrievu kultūras popularizēšanu šajā valstī.

            Daugavpils mākslas cienītāji diezgan labi ir pazīstami ar mākslinieka talantīgajiem darbiem. Ar Vasilija dalību, jau ir notikušas vairākas kolektīvās izstādes: viena Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības “Maju gonar” izstādes ietvaros, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā, cita – BKC. Auglīga sadarbības turpināšanās – V.Mališčica personālizstāde Daugavpilī, par kuru mēs papildus ziņosim.

            No sirds sveicam Vasilija kungu jubilejā! Novēlam veselību, ģimenes labklājību, radošus panākumus, enerģiju un iedvesmu ilgus gadus!

Foto: Vasilija Mališčica portrets no personīgā arhīva

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Marija Pometjko, BKC metodiķe

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv