2019.gada 30.novembrī Rīgā pagāja XXVII Mazākumtautību mākslas festivāls “Vienoti dažādībā”, kurā pirmo reizi piedalījās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) vokāli instrumentālais ansamblis “Praļseki”, cienīgi prezentējot Latvijas baltkrievu diasporu.

Festivālu „Vienoti dažādībā” jau 17. reizi organizē Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo Kultūras Biedrību Asociācija (LNKBA). Par galveno festivāla, ka arī asociācijas ideju un mērķi tiek uzskatīta sabiedrības saliedētība un integrācija. Par festivāla iedvesmotāju un patronu tiek uzskatīts armēņu izcelsmes Latvijas pianists, profesors, Triju zvaigžņu ordeņa laureāts, ka arī LNKBA priekšsēdētājs Rafi Haradžanjans. Festivāla ietvaros notiek vairākas gleznu un grafikas izstādes, klasiskās mūzikas koncerti, tikšanās ar rakstniekiem, video lekcijas, ka arī noslēguma koncerts, kas kļūst par galveno festivāla notikumu.

30. novembrī Pāvula Jurjāna mūzikas skolas koncertzālē notika spilgts un krāšņs festivāla “Vienoti dažādībā – 2019” noslēguma koncerts, kurā piedalījās dažādu tautību, kā krievu, ukraiņu, udmurtu, burjatu un uzbeku radošie kolektīvi. Baltkrievu kultūru šajā festivālā prezentēja BKC vokālais ansamblis “Praļeski” (mākslinieciskā vadītāja Anastasija Lukašenoka), izpildot divas aizraujošas baltkrievu tautasdziesmas: “A u sadze rečaņka (Pie dārza upīte)” un “Kaļa mlina (Pie dzirnavām)”, kā arī ansambļa repertuāra pērli – Raimonda Paula mūzika, Guntara Rača vārdi, dziesma “Nekur nav tik labi kā mājās” ar Staņislava Volodjko tulkojumu baltkrievu valodā. Par savu enerģisko un sirsnīgo priekšnesumu ansambļa „Praļeski” solistes dāvana saņēma skaļus aplausus un ziedus.

Baltkrievu kultūras centrs izsaka pateicību LNKBA priekšsēdētājam Rafi Haradžanjanam par ielūgumu uz festivālu “Vienoti dažādībā"".

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv