2019.gada 18.decembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta Latgales brīvo mākslinieku asociācijas gleznu mākslas izstāde “Ziemas krāsu burvība”. Izstādē ir atspoguļoti šīs organizācijas deviņu mākslinieku darbi.

Latgales brīvo mākslinieku asociācija ir izveidota 2003.gadā. Šobrīd tajā ir ap divi simti profesionāļu un amatiermākslinieku ar interesantiem un dažāda rakstura darbiem. Šie mākslinieki un viņu darbi ir pazīstami ne tikai Daugavpils mākslas cienītājiem, bet arī visā Latvijā un ārpus tās. Jau vairākus gadus asociāciju vada aktīva, enerģiska, radošu ideju pilna profesionālā mākslniece, kultūrizglītības biedrības “Uzdim” locekle Marija Safronova. 

Mākslinieku izstādes, gan kolektīvās, gan personālizstādes, jau vairākas reizes notika BKC telpās. Šajā gleznu izstādē apskatei ir piedāvāti daudzveidīgi darbi, bet tos vieno ziemas tematika. Iepazīsimies ar autoriem: Marija Safronova, Anastasija Sazankova, Jefrosinija Lele, Margarita Labonarska, Rufina Konstantinova, Svetlana Čerņajeva, Margarita Trule, Larisa Sergejeva, Larisa Radova.

Katra no māksliniecēm ir spilgta radošā personība, kurai piemīt daudzi talanti, ir savs mākslinieciskais rokraksts un stils. To izstādes atklāšanā varēja apliecināt visi apmeklētāji, kad mākslinieces prezentēja savus darbus, nedaudz pastāstīja par sevi un saviem vaļaspriekiem. Anastasija Sazankova lasīja savu dzeju par gaidāmajiem svētkiem -  Ziemassvētkiem, iedvesmu un gleznošanu.

Vakars pagāja daudzveidīgi un interesanti. Dziesmas Baltkrievu tautas dziesmu ansambļa “Kupaļinka” izpildījumā, dzeja un autordziesmas - Anatolija Gallera, kā arī aizraujošie mākslinieku stāsti papildināja viens otru un veidoja mājīgu svētku noskaņojumu un atmosfēru. Kaut arī aiz loga nav ziemas laikapstākļu, tomēr apmeklētāji tika ietīti sniega un sala smaržā un putenis sāka dejot riņķa dejas.

BKC vadītāja un “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska silti sveica visus māksliniekus, atzīmējot to, ka trīs no viņām – M.Safronova, A.Sazankova un J.Lele ir “Uzdim” locekles. Viņa pateicās visiem par ražīgu sadarbību un dāvāja ziedus un afišas katram izstādes dalībniekam.

Iepazīties ar izstādi varēs līdz 2020.gada 29.februārim BKC telpās (no plkst. 9.00 līdz 17.00) Daugavpilī, Alejas ielā 68-1A.

Ieeja brīva!     

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Marija Pometjko, BKC metodiķe,

t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Daugavpils, Alejas iela 68-1A

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv