Gada noslēgumā Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāts Daugavpilī tradicionāli organizēja Ziemassvētku pieņemšanu pašvaldību vadībai un konsulāta apgabala baltkrievu organizācijām. Tiesa, svinīgajai tikšanai bija arī skumjš brīdis – ģenerālkonsula Vladimira Kļimova piecu gadu diplomātiskais komandējums Latvijā ir noslēdzies un viņš atgriežas mājās Minskā.

Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Kļimovs sveica viesus ar gaidāmajiem Ziemassvētkiem un Jauno gadu, atzīmēja noslēdzošā perioda svarīgākos panākumus, pateicās par ražīgu sadarbošanos un pasniedza diplomus tautiešiem par īpašajiem nopelniem 2019.gadā. Tajā skaitā bija iekļauta arī vokāli instrumentālā ansambļa “Praļeski” un bērnu studijas “Skārbnīca” vadītāja Anastasija Lukašenoka, kura kopā ar kolektīviem pagājušajā gadā aktīvi uzstājās festivālos un koncertos. Jaunā pedagoģe ar savu skanīgo dziedāšanu izrotāja arī svētku vakaru.

Pirms aizbraukšanas V.Kļimovs aicināja Baltkrievu kultūras centra un baltkrievu biedrības “Uzdim” aktīvistus uz tēja tasi konsulātā, lai pateiktos par sadarbību, kura nostiprinājās starp baltkrievu diplomātu un ārzemju baltkrieviem. Pieci gadi pagāja nemanot. Par tiem atgādinās fotogrāfijas latgaliešu amatnieku speciāli izgatavotajā albūmā ar Daugavpils ainavu, kuras V.Kļimovs saņēma dāvanā.

Paši neaizmirstamāki momenti paliks atmiņā par 5 gadu diplomātisku dienestu Latgalē: darbs, cilvēki, daba. Par to Vladimirs Kļimovs pastāstīja intervijā Latvijas radio – 4 baltkrievu programmā “Svitanak”:

“Nozīmīgi izauga Latvijas pilsoņu un iedzīvotāju skaits, kuri noformēja vīzas un citus braukšanas dokumentus, lai apmeklētu Baltkrieviju. Organizēto tūristu skaits palielinājās vairāk nekā 6 reizes.

Šajā periodā divas reizes notika Baltkrievijas Republikas Nacionālās asamblejas pārstāvju palātas (parlamenta) vēlēšanas, BR prezidenta vēlēšanas. Šīs darbības prasa ļoti lielas pūles visiem ģenerālkonsulāta darbiniekiem.

Ar mūsu palīdzību tika parakstītas ne mazāk kā 10 sadarbības vienošanās starp mūsu konsulāta apgabala pašvaldībām un baltkrievu pašvaldībām. Krietni aktivizējās reģionālā un pierobežas sadarbība ekonomikā. Jau tagad mēs sniedzam palīdzību atvēršanā 3 ražošanas uzņēmumiem Baltkrievijā ar Latvijas kapitālu, tepat pierobežā.

Pārveidojām darba sistēmu sakarā ar mūsu valsts dažādu risinājumu virkni, vērstu uz bezvīzu režīma vienkāršošanu, konsulāras maksas izmaiņām, bezvīzu iebraukšanas BR atklāšanu.

Ir izdarīts liels darbs, lai pieaicinātu Latvijas un Baltkrievijas partnerus pārrobežu programmas “Latvijas- Lietuva-Baltkrievijas” ietvaros.

Protams, neaizmirsīšu daudzus interesantus un savdabīgus pasākumus, kurus organizēja baltkrievu diaspora un tās organizācijas. Tie bija festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, “Fest” Dagdā, nacionālo tautas tērpu festivāls Jēkabpilī, koncerti Līvānos, festivāli Baltkrievijas pierobežā. Tie atstāja ļoti spilgtus iespaidus.

Šajā laikā es tikos ar daudziem brīnišķīgiem cilvēkiem un sapratu, ka visiem Latgales iedzīvotājiem ir raksturīga atsaucība, attiecību siltums, gatavība palīdzēt un daudz citu raksturojumu. 

Esmu pateicīgs BR ģenerālkonsulāta Daugavpilī kolektīvam, kuri strādā ar lielu atdevi un izpilda visus savus pienākumus aktīvi paaugstinātas slodzes apstākļos. 

Īpašie iespaidi no pašas Latgales – brīnišķīgs ezeru, mežu, upju novads; vietas, kur tiešām atpūšas dvēsele. Un protams, Daugavpils – ar tās daudznacionalitātēm, daudzkonfesionalitāti, ar tā multikultūru. Šī pilsēta – vēsture, dzīvā vēsture; vēsture kas sasaldēta akmeņos: un cietoksnis, vecā pilsēta un skrošu rūpnīcas tornis – ir brīnišķīgas pērles. Tādas siltas atmiņas un iespaidi paliks man atmiņā par šiem pieciem gadiem Daugavpilī.

To mēs neizdomājām: ciemos ir labi, bet mājās ir vēl labāk. Gaidu atgriešanos mājās, Minskā, kur dzīvo ģimene, draugi, domubiedri. Minskā ir mana māja, kura gaida maini un tajā daudz kas darāms.

Runājot par Daugavpili, esmu pārliecināts, ka man tās pietrūks un es obligāti atgriezīšos, bet jau tūrista lomā”.

Mēs sirsnīgi novēlam V.Kļimovam veiksmi jaunajā vietā Baltkrievijā!

Žanna Romanovska

Tuvākie notikumi

<<  Jūlijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv