2019.gada 3.decembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) ansamblis “Kupaļinka” uzstājās ar labdarības koncertu, veltītu Starptautiskajai invalīdu dienai, Dienas aprūpes centrā personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Ik gadu, sākot no 1990.gada, 3.decembrī tiek atzīmēta Starptautiskā invalīdu diena, lai parādītu, ka cilvēki ar “ierobežotām iespējām”, kuri periodiski saskaras ar dažāda veida problēmām un sarežģījumiem ir mazāk aizsargāta grupa, viņi ir tādi paši sabiedrības locekļi, kā visi pārējie.

Tieši tāpēc šajā dienā BKC radošā komanda apmeklēja Dienas aprūpes centru personām ar garīga rakstura traucējumiem, ar kuru Baltkrievu kultūras centrs sadarbojas jau ļoti sen, sniedzot koncerta programmu. Šīs iestādes klienti regulāri apmeklē koncertus, mākslas izstādes, meistarklases, kurus organizē BKC. Kā atzīmēja BKC metodiķe un koncerta vadītāja Marija Pometjko savā apsveikumā, šādi izbraukuma koncerti ir kļuvuši par labu tradīciju, kura obligāti turpināsies vēl un vēl.

Stundas garumā baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”(mākslinieciskais vadītājs Večeslavs Petrovs), soliste Anastasija Lukašenoka, kā arī dzejnieki un dziesminieki Anatolijs Gallers un Vitālijs Mihailovskis priecēja skatītājus ar savām jautrajām, filozofiskajām, kā arī liriskajām dziesmām par dzimto vietu, mīlestību, kā arī par dvēseliskumu un labsirdību.

Ir atnācis Adventes un Ziemassvētku brīnumu gaidīšanas laiks, mākslinieki dziedāja dziesmu “Oi, kaļadočki” un dāvāja iestādes klientiem skaistas Ziemassvētku atklātnes. Koncerta noslēgumā kopā ar skatītājiem tika izspēlēta jautru baltkrievu tautas spēle “Spilventiņš”. Visi ar lielu prieku dejoja riņķa dejas un dziedāja līdzi spēles dziesmai.

Dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem vadītāja Svetlana Krupenina pateicās māksliniekiem par brīnišķīgu uzstāšanos un BKC par ilggadēju radošu sadarbību.

Svētku noskaņojums, pozitīvas emocijas, dvēseles siltums un cilvēkmīlestība vienā momentā tiek nodota citiem cilvēkiem, darot viņu dzīves vēl spožākas, labsirdīgākas un cilvēciskākas. Pateicīgie skatītāji dziedāja un dejoja līdzi, aplaudēja no sirds pēc katra numura un ļoti ilgi negribēja atvadīties no BKC māksliniekiem.

Dāvināsim viens otram uzmanības un labuma daļiņas vairāk un vairāk!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs