Svētdien, 2019.gada 15.decembrī plkst. 14.00, Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a, Daugavpils) Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” dāvās pilsētniekiem un pilsētas viesiem svētku programmu “Arī ziemā zied vizbulītes”, veltītu savai 5 gadu jubilejai.

Vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” dibināts 2014.gadā, Baltkrievu kultūras centrā. Kolektīvam, kurā darbojas sešas jauna vecuma dziedātājas, tika dots simboliskais nosaukums vizbulītes – pirmie pavasara ziedi gaiši zilā krāsā, kuri parādās lauku klajumos, uzmirdzot pirmajiem pavasara saules stariem.

Jaunā kolektīvā repertuārā – baltkrievu tautas dziesmas, folkloras ieražu dziesmas, mūsdienīgās un autoru dziesmas baltkrievu, latviešu, latgaliešu, krievu valodās. Muzikālais pavadījums – vijole, akordeons, muzikālās apstrādes, kā arī acapella dziedājums.

Ansamblim ir tikai 5 gadi, bet tas jau ir ieguvis atpazīstamību Daugavpilī, Latvijā un ārpus tās robežām. Kolektīvs veiksmīgi pārstāvēja BKC Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, starptautiskajos festivālos Baltkrievijā: “Slāvu bazārs Vitebskā”, “Braslavskije zarnici”, “Draudzības vainags” Bobruiskā, “Dņeprovskas balsis” Dubrovno, “Annenskas gadatirgus” Zeļvā, “Mijoru novada dzērves un dzērvenes”; kā arī “Pierobežas dziesmas” Viļņā (Lietuva), “Ventspils vainags”, “Fest” Dagdā un daudzos citos. “Praļeski” ir daudzu koncertu dalībnieki Daugavpilī un Daugavpils novadā.

Baltkrievu kultūras centrs aicina daugavpiliešus un Daugavpils viesus uz vokālā ansambļa “Praļeski” koncertu, kurā jaunās dziedātājas ar tik skanīgu nosaukumu, gaiši zilajos nacionālajos kostīmos, dāvās Jums liriskas un aizraujošas dziesmas par mīlestību, dabu un mazo dzimteni. Tā kā “Praļeski” svin savu pirmo jubileju, tad arī citi BKC amatierkolektīvi sveiks tās radoši – ar dziesmām, dejām un dzeju.

Sirsnīgi aicinām uz koncertu “Arī ziemā zied vizbulītes”, kurš notiks 15.decembrī plkst. 14:00 Vienības namā!

Pasākuma laikā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.

Ieeja bezmaksas.

Informāciju sagatvoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

BKC metodiķe Marija Pometjko,

t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Alejas iela 68-1A, Daugavpils