2019.gada 22.novembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notika baltkrievu glezniecības klasiķa Leonida Ščemeļova gleznu izstādes atklāšanas pasākums.

Leonīds Ščemeļovs ir Baltkrievijas Tautas mākslinieks, nopelniem bagātais mākslas darbinieks, daudzu prēmiju laureāts; apbalvots ar ordeņiem un medaļām. Viņa gleznas ir atrodamas daudzos Baltkrievijas muzejos, Tretjakovas galerijā un privātkolekcijās visā pasaulē. Mākslinieks arī brieduma gados, bet viņš dzimis Vitebskā 1923.gadā, turpina strādāt, bet ekspozīcijas atklāšanas pasākumā Daugavpilī nevarēja piedalīties.

Baltkrievu klasiķa L.Ščemeļova atklāta izstāde Daugavpilī kļuva par pirmo Marka Rotko mākslas centra un Minskas pilsētas Vēstures muzeja kopējo projektu. Par iesāktas sadarbības turpinājumu runāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētaja vietnieks Jānis Dukšinskis, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Klimovs, Minskas muzeja direktore Gaļina Ladisova, galerijas direktors Aleksejs Burunovs.

Muzikālo noformējumu radošajam pasākumam rādīja Baltkrievu kultūras centra vokālais ansamblis “Praļeski”,  dziedot par Baltkrievijas dabas skaistumu, Mazo Dzimteni, jo par to visu elpo L.Ščemeļova gleznas.

Daugavpilī ir izstādītas vairāk nekā 20 Leonīda Ščemeļova gleznas, kuras būs apskatāmas līdz  2020.gada 19.janvarim. Obligāti izdariet to!

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs