Baltkrievijas Republika pirmo reizi izdeva grāmatu par baltkrievu ārzemju radošajiem kolektīviem. Tajā tika iekļauta informācija un fotogrāfijas arī par Daugavpili: Baltkrievu kultūras centru, baltkrievu kultūrizglītības biedrību “Uzdim” un “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Pauļinka”, “Praļeski” kolektīviem.

Grāmata “Baltkrievu ārzemju radošie kolektīvi” tika izdota 2019.gadā valsts programmas “Baltkrievijas kultūra” apakšprogrammas “Baltkrievi pasaulē” ietvaros. Tajā ir apkopota informācija par radošajiem amatierkolektīviem no visas pasaules, tur, kur aizveda baltkrievu liktenis un darbojas baltkrievu organizācijas un kolektīvi. Enciklopēdijas tirāža 100 eksemplāri. Grāmatas sastādītāji ir V.Griškovecs un A.Lozka.

“Esmu pārliecināts, ka šis izdevums kļūs par jaunu spērienu visu baltkrievu aktīvajai darbībai, kuri ir savas nacionālās kultūras un mākslas iedvesmas nesēji ārpus robežām”, tā BR Kultūras ministrs Jurijs Bondars ir teicis grāmatas uzrunā lasītājiem.

Nodaļa par Latvijas baltkrieviem vēsta par vēsturiskajām saiknēm starp divām kaimiņvalstīm, par aktīvu baltkrievu kustību starpkara periodā, par mūsdienu organizācijām un amatierkolektīviem, tajā skaitā arī par baltkrievu biedrību “Uzdim” un Baltkrievu kultūras centru. Materiāli ir papildināti ar ansambļu “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Praļeski” un teātra studijas “Pauļinka” fotogrāfijām.

Radošo kolektīvu vadītāju un baltkrievu ārzemju organizāciju radošo apmācību noslēgumā, kuras notika Minskā, BR Kultūras ministrijas Nacionālo kultūru republikāņu centra vadītāja Olga Antoņenko dāvāja šo unikālo grāmatu Baltkrievu kultūras centram Daugavpilī.

Informāciju sagatavoja:

Žanna Romanovska        

Tuvākie notikumi

<<  Septembris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv