2019.gada 5.oktobrī IX Starptautiskais tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes” prezentācija ar dzejnieka Staņislava Volodjko dziesmu vārdiem solista Sergeja Šabodalova (Visagina, Lietuva) izpildījumā.

Sergejs Šabadalovs – vecs draugs, kurš bieži viesojas Baltkrievu namā; katru gadu piedalās starptautiskajā festivālā “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”. Arī šogad skatītāji vēl tikai dienu iepriekš festivālā klausījās viņa līksmas dziesmu “Šipšina” (meža roze) un “Baltkrievu māja”, bet jau nākamajā dienā BKC notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes…” prezentācija, kurā tika iekļautās 16 dziesmas baltkrievu valodā uz Baltkrievu rakstnieku savienības Staņislava Volodjko vārdiem (vai viņa tulkojumā).

Dziesmas par Baltkrieviju, Mazo dzimteni, mīlestību, joku dziesmas – ikviens koncertā sadzirdēja kaut ko, kas bija tuvu un mīļi viņa sirdij. Mākslinieka skaista un stipra balss, kuram piemīt dabas dots šarms, nevienu neatstāja vienaldzīgu. Sergejam Šabodalovam ir ne tikai brīnišķīgā balss, bet piemīt arī lieliskā stāstītāja, humorista talants. Atmiņu stāsti, ievadrunas pirms katras dziesmas, joku reprīzes organiski iekļaujas koncerta kanvā.

Tulkojumu un dziesmu vārdu autors Staņislavs Volodjko detalizēti pastāstīja par dziesmu tapšanas vēsturi, mūzikas autoriem un par veco draudzību ar dziedātāju S.Šabadalovu, kuras rezultātā arī veidojās muzikālais disks ar brīnišķīgajam dziesmām.

BKC vadītāja un Kultūrizglītības biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska pateicās S.Šabodalovam un S.Volodjko par veiksmīgu sadarbību un novēlēja radošus panākumus, pasniedzot viņiem puķes, afišas, festivāla suvenīrus.

Pirms mūzikas diska prezentācijas notika Veltas Loces gleznu personālizstādes atklāšana. Tas nozīme, ka gleznošanas, dzejas un mūzikas harmonija dzīvo zem Baltkrievu nama jumta.   

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

metodiķe Marija Pometjko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv