Augusta sākums Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika iezīmēts ar daudziem apmeklējumiem. 2019.gada 6. un 7.augustā centrā notika izglītojošas rotaļu nodarbības, kuru ietvaros vasaras dienas nometnes, organizētas uz 11.Pamatskolas bāzes, audzēkņus iepazīstināja ar svētku “Spas” svinēšanas tradīcijām un īpatnībām Baltkrievijā.

Pasākums apvienoja trīs Spasa svētkus– medus, ābolu un riekstu, kuri tiek atzīmēti laikā, kad nogatavojas graudaugi, dārzeņi un augļi.

14.augusta baltkrievi svin medus Spasu. To vēl dēvē par Makoveju. Šajā dienā uz galda pasniedz ēdienus ar magonēm un medu. Baznīcās iesvēta pirmo medus ražu. Sākot ar šo dienu aizliedza peldēties, jo vasara sāka norietēt.

19.augustā svin ābolu Spasu, kas baltkrieviem ir īpašā cieņā. Uz baznīcu nes iesvētīt ābolus, pēc tam jau tos drīkst ēst. Tiek iesvētīti arī jaunās ražas vārpas. Sākot ar šo dienu sāk rakt kartupeļus, sēt ziemājus.

Augusta svētku ciklu noslēdz riekstu Spas (jeb maizes) – 28.augustā. Beidzas labības pļauja. Uz galda pasniedz maizi un ēdienus ar riekstiem.

Par to visu interesanti pastāstīja BKC kultūras pasākumu organizatore Gaļina Sontocka. Bērni ar lielo interesi iepazīstinājās ar muzeja ekspozīcijas “Baltkrievu hatka” eksponātiem, minēja miklas baltkrievu valodā un saņēma par to saldas dāvanas no lādes; kopā ar BKC metodiķi Mariju Pometjko ar aizrautību veidoja spilgtas atklātnītes ar aplikācijām – vitinanki, apvienojot radošo darbu ar baltkrievu vārdu iegaumēšanu. Bet, kad jau sāka spēlēt jautrās baltkrievu rotaļās “Spilventiņš” un “Javar-javarok”, degustēt gurķus ar medu un garšīgus ābolus, viņu prieks bija neizmērojams.

Baltkrievija ir bagāta ar savām ieražām un tradīcijām, viņas kultūra ir daudzveidīga un interesanta, par ko arī pārliecinājās nodarbības audzēkni, kuri apmeklēja Baltkrievu namu.   

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Metodiķe Marija Pometjko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Tuvākie notikumi

<<  Novembris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv