2019.gada 5.jūlijā Daugavpilī notika kļuvuši jau par populāriem svētki “Baltkrievu Kupalle”, kurus organizēja Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC). Spilgtajā teatralizētajā izrādē piedalījās BKC, pilsētas nacionālo kultūras biedrību radošie kolektīvi, ka arī viesi no Rīgas un Baltkrievijas. It kā pēc pasūtījuma lietusgāze vakarā uztaisīja pārtraukumu un atļāva Centrālajā parkā norisināties vasaras saulgriežiem veltītiem svētkiem – zem neticami skaistas dubultās varavīksnes!

Uzreiz pēc latviešu Līgo svētkiem vasaras saulgriežus svin slāvi, un jau tradicionāli Daugavpilī Kupalles svētki notiek ar Baltkrievijas akcentu.

Kupalle tiek uzskatīti par vieniem no senākajiem tautas svētkiem, kas ir saistīti ar vasaras saulgriežiem un kuriem ir pagāniskas saknes. Kupalles naktī cilvēki pateicās un pielūdza milzīgas stihijas – Uguni, Ūdeni, Zemi; šajā dienā, pēc leģendas, notika attīrīšanās ar uguni un ūdeni.

Pasākuma ietvaros tika organizētas tematiskās zonas, saistītas savā starpā ar kopējo svētku tematiku: Kupalles burvju dzēriena degustācija, baltkrievu amatnieku meistarklases, iespēja uzrakstīt loloto vēlmi pie “dreva želanij” vai pārlēkt pāri stilizētajām kupalles ugunskuram un saņemt saldo balvu.

Visas aktīvas darbības skatītāji veica novērojot spilgto svētku koncertu, kas sākas ar Baltkrievijas Republikas konsula Jevgenijas Bortkevičas un BKC vadītājas un Baltkrievu kultūrizglītības biedrības priekšsēdētajas Žannas Romanovskas svētku uzrunām.

Turpinājumā visus skatītājus gan mazus, gan pieaugušos iesaistīja koncerta programma, kurā bija viss: dinamiska teatralizēta izrāde ar dziesmām un dejām, ar negaidītu raganas un dziednieces parādīšanos, kura ar bērniem un skatītājiem padzina ļaunu garu. Visu BKC radošu kolektīvu (“Pauļinka”, “Ļanok”, “Kupaļinka”, “Spadčina”, “Praļeski” un “Skarbnica”) stafeti turpināja nacionālo kultūras centru un biedrību mākslinieki: latviešu, krievu, ukraiņu, lietuviešu, ebreju un visu baltkrievu ansamblis no Rīgas “Vitoki”.

Bet par vakara kulmināciju kļuva folk-grupa “ Plissa” no pilsētas Smoleviči (Baltkrievija), kuras aptuveni stundu garais priekšnesums nevienu neatstāja vienaldzīgu. Skaistas baltkrievu dziesmas, skaidra skaņa, brīnišķīgas balsis, kas skanēja uz visu tuvāko apkārti, izraisīja visiem klātesošiem aplausu vētru un piesaistīja jaunus skatītājus, daudzi no kuriem vēlāk salīdzināja uzstāšanas stilu ar leģendāro grupu “Pesņari”.

Svētki izdevās, neskatoties uz to, ka no rīta līdz vakaram laika apstākļi draudēja ar tumšiem mākoņiem, stipru vēju, viesuļvētru ar pērkonu un negaisu. Bet maģiski, pirms koncerta sākuma, parādījās saulīte, bet debesīs vairākas reizes bija redzama varavīksne.

Ciemiņi no Rīgas un Baltkrievijas pateicās BKC komandai par viesmīlīgu uzņemšanu un lieliski organizēto pasākumu, ar humoru atzīmējot, ka pati daba atbalsta baltkrievus, it ka atdodot cieņu viņu laipnībai, sirsnībai un dvēseles dāsnumam.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Metodiķe Marija Pometjko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Decembris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv