2019.gada 6.jūlijā Dagdā (Latvijā) notika V Starptautiskais baltkrievu dziesmu un deju festivāls “FEST-2019”, kurā kopā ar daudziem citiem dalībniekiem piedalījās arī Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) kora kapella “Spadčina” un deju ansamblis “Ļanok”.

“Fest” tika veltīts baltkrievu tautas svētkiem “Kupaļje”. Piektajā, jubilejas festivālā piedalījās kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Baltkrievijas. Kopš šī kultūras foruma dibināšanas rajonā, kurš ir tuvumā robežai, tajā vienmēr piedalījās ansambli no Daugavpils Baltkrievu kultūras centra, šoreiz – “Ļanok” un “Spadčina”.

Pēc tradīcijas, festivāla programma sākas ar uzstāšanos “Pagalmiņos”. “Ļanok” un “Spadčina” iepriecināja ar savu koncertu pansionāta klientus. “Spadčina” izpildīja baltkrievu tautas dziesmas, ka arī autordziesmas. Deju ansamblis “Ļanok” ar savam baltkrievu un tautas dejām ieinteresēja skatītājus, ieraujot jautrā  deju virpulī. Silta un dāsna auditorijas uzņemšana līdz dvēseles dziļumiem aizkustināja māksliniekus.

Festivāla programmu turpināja svētku gājiens pa Dagdas pilsētu, kurā arī piedalījās “Spadčina” un “Ļanok” – ar Daugavpils karogu un savu ansambļu logotipiem.

Par “Fest” kulmināciju kļuva galā-koncerts. Festivāla dalībniekus, viesus un skatītājus  silti sveicināja Dagdas novada domes priekšsēdētājs Aivars Trulis, Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Klimovs, Braslavas rajona izpildkomitejas kultūras nodaļas vadītāja Julija Čagarina un citi.

Šajā koncertā “Spadčina” izpildīja dziesmas “Nočka zornaja, kupaļnaja” un “Baltkrievija”. Deju ansamblis “Ļanok” parādīja skatītājiem polku “Drobnaja”, “Kasiu Jasj kaņjušinu”, “Divani majej Radzimi”. Ar saviem dzejoļiem uzstājās dzejnieks Stanislavs Volodjko.

Nobeigumā festivāla dalībniekiem tika pasniegti diplomi un suvenīri.

V Starptautiskais baltkrievu dziesmu un deju festivālu “FEST” organizēja Dagdas baltkrievu biedrība “Verbica” ar Dagdas novada domes atbalstu.

Informācija sagatavota:

Marina Meduņecka

Baltkrievu kultūras centrs

Tuvākie notikumi

<<  Novembris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv