2019.gada 12.jūlijā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) apkopoja bērnu zīmējumu konkursa “Mana Baltkrievija” rezultātus un apbalvoja uzvarētājus. Konkursu organizēja BKC sadarbībā ar Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulātu Daugavpilī, baltkrievu kultūrizglītības biedrību “Uzdim” un tika veltīts Baltkrievijas Republikas nacionālā valstiskuma 100.gadadienai.

Bērnu zīmējumu konkursā “Mana Baltkrievija” ņēma dalību vairāk kā 30 Daugavpils un Daugavpils novada skolu skolēni. Visi darbi tika izstādīti izstādē, kura no 26.jūnija līdz 3.jūlijam tika eksponēta Latgales Centrālajā bibliotēkā. Kā arī izstādi “Mana Baltkrievija” aplūkoja arī Latgales biznesa apļi svinīgajā pieņemšanā, kuru organizēja Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāts, veltītu Baltkrievijas Republikas Neatkarības dienas svinībām kultūras centrā “Vārpa”. Tālāk zīmējumi savu ceļu mēroja atpakaļ uz BKC, kur žūrija noskaidroja uzvarētājus trijās vecuma grupās. 12.jūlijā notika svinīgā apbalvošana. Diplomi, saldās balvas un zīmēšanas piederumus uzvarētājiem pasniedza Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Klimovs un BKC vadītāja un baltkrievu biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska.

“Apskatot Jūsu zīmējumus, uzreiz ir saprotams, ka tieši tajos ir attēlota Baltkrievija, vai tie ir nacionālie dzīvnieki – stārķis un sumbrs, dejotāji tautastērpos vai pilsētu simboli”, - tā savā runā bērniem atzīmēja V.Klimovs.

Dzejnieks, Baltkrievijas rakstnieku savienības biedrs Stanislavs Volodjko sveica bērnus ar uzvaru, skaitīja bērnu dzeju no krājuma, kuru vēlāk kā dāvanu pasniedza skolēniem.

Uzvarētāji:

Vecuma grupā 7-9 gadi:

 1. Elizabete Šušert (Silenes pamatskola) – “Ceļš uz dzimteni”;
 2. Bogdans Poltarenoks (Silenes pamatskola) – “Baltkrievijas ģērbonis”
 3. Arvīds Sontockis (“Uzdim”, Daugavpils 3.vidusskola) – “Stārķi virs vecmāmiņas mājas”.

Vecuma grupā 10-12 gadi:

 1. Samanta Dovgane (Daugavpils 9.vidusskola) – “Baltkrievija”;
 2. Karolīna Bura (Daugavpils 9.vidusskola) – “Sadraudzības pilsētas draudzības upe”;
 3. Ksenija Lukašenoka (Medumu pamatskola) – “Stārķis – Baltkrievijas putns”.

Vecuma grupā 13-15 gadi:

 1. Nadežda Černova (Daugavpils 16.vidusskola) – “Baltkrievu deja”;
 2. Marina Černova (Daugavpils 16.vidusskola) – “Sumbra sirds”;
 3. Karolina Kazačonok (Daugavpils 16.vidusskola) – “Saldā Baltkrievija”.

Specbalvas:

 1. Jekaterina Kuzmiča – pati jaunākā dalībniece (Baltkrievu svētdienas skola “Vjasjolka”) – “Dzimtās mājas”;
 2. Akims Voronovs – par darbu komandā (Baltkrievu svētdienas skola “Vjasjolka”) – “Mana dzimtā puse, cik tu man esi mīļa”.

 

Konkursa organizatori ir pateicīgi konkursa dalībniekiem, viņu vecākiem un pedagogiem par atsaucību, ka arī Latgales Centrālajai bibliotēkai un Mākslas skolai “Saules skola” – par atbalstu.

Zīmējumu izstāde “Mana Baltkrievija” būs apskatāma BKC līdz 31.jūlijam.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Žanna Romanovska