2019.gada 8.jūnijā Pilsētas svētku ietvaros notika viens no spožākajiem un spilgtākajiem pasākumiem – uzņēmumu, iestāžu un sabiedrisko kolektīvu gājiens, kurā piedalījās arī Baltkrievu kultūras centra (BKC) lielā komanda kopā ar Baltkrievu kultūrizglītības biedrību “Uzdim”. Tas jau ir kļuvis par labu diasporas tradīciju.

No seniem laikiem Daugavpils ir pazīstama kā daudznacionālā pilsēta, kas apvieno sevī dažādu tautu kultūras, kuras dzīvo tolerances, draudzības un labo kaimiņattiecību atmosfērā. Un mūsu unikālās pilsētas pozitīvā tēla veidošanā starptautiskajā līmenī liela nozīme ir baltkrieviem, kas izceļas ar atklātību, viesmīlību, laipnību un sirsnīgumu.

“Labāk vienu reizi ieraudzīt, nekā simts reizes dzirdēt” – tā saka tautas gudrība. Sekojot šai domai, baltkrievi diezgan ātri bija gatavi piedalīties Pilsētas svētku kulminācijas pasākumā un devās krāsainajā svētku gājienā pa Rīgas ielu. BKC radošo kolektīvu dalībnieki, Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedri un draugi ar transparentiem, priecīgā un pacilātā garastāvoklī ar ziediem un smaidiem sveicināja Daugavpils iedzīvotājus un viesus. Interesanti, ka baltkrievu delegācijā spilgti tika pārstāvēta arī jaunā paaudze – no pirmsskolniekiem līdz studentiem.

Ar ritmisku un jautru orķestra mūziku, ar skatītāju uzmundrinošajiem saucieniem, izrotāta kolonna ar Daugavpils pilsētas vadības pārstāvjiem priekšā, gāja pa Rīgas ielu līdz centrālajam Vienības laukumam. Dziesmas un mūzika, krāsainie baloni zilajās debesīs, zelta salūta lietus – tas viss veidoja svētku atmosfēru.

Savukārt vakarā BKC vokālais ansamblis “Praļeski” mīļotai pilsētai sniedza muzikālo dāvanu. Baltkrievu dziesmas, tajā skaitā arī latviešu valodā tulkotās, kuras publika uzņēma ļoti silti.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko,

t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Janvāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv