2019.gada 23.aprīlī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika dzejnieces Lilijas Voronovas literāri - muzikāls vakars ar simbolisku nosaukumu “Pervocvet”, kas deva nosaukumu ne tikai pasākumam, bet arī pirmajai grāmatai, ka arī kļuva par pirmo soli dzejas ceļā.

Lilija Voronova dzimusi Baltkrievijā, Mijoru rajonā – dzērveņu purvu un dzērvju zemē, lielā zemnieku ģimenē. Lauku plašums, rudzupuķu lauki, zilas debesis ar dīvainiem mākoņiem, kas atspoguļojas ezeru dziļumos, atstāja neizdzēšamas pēdas smalkajā un jūtīgajā personībā un jau 7.klasē meitene sāka sacerēt dzejoļus. Vienīgais vēlāk, uz ilgu laiku, pameta šo nodarbošanos un tikai pēc vairākiem gadiem, jau atnākot uz Daugavpils Baltkrievu kultūras centru, “process virzījās uz priekšu” no jauna. Šobrīd L.Voronova ir aktīva Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedre, dzied kora kapellā “Spadčina”, kā arī ir nesusi lielu dāvinājumu - ļoti daudz autentisku priekšmetu BKC muzeja ekspozīcijai “Baltkrievu hatka”.

Zaspjavaj mne pesnju” (Nodziedi man dziesmu) – ar šo muzikālo kompozīciju, ar Lilijas Voronovas vārdiem, ko izpildīja mūzikas autors Leonīds Lavrinovičs no Braslavas (Baltkrievija), tika atklāts radošais vakars. BKC vadītāja un biedrības “Uzdim” valdes priekšsēdētāja Žanna Romanovska kopā ar biedrības “Uzdim” biedru Valēriju Ambrosovu, pasniedzot košus ziedus un tradicionālos suvenīrus, sveica vakara varoni ar viņas dzīvei tik nozīmīgu notikumu – pirmo radošo pasākumu, kuru apmeklēja ļoti daudz draugu un paziņu, lai kopīgi izbaudītu veiksmes un prieka mirkļus; novēlēja, lai pēc pirmā soļa arī tālāk tik pārliecinoši iet pa dzejas ceļu un lai nav ne vienas dienas “bez dzejas rindiņas”. Starp citu, tieši pateicoties Žannai Romanovskai, kura prot atrast un atklāt jaunus talantus, notika arī pirmais dzejnieces radošais vakars.

L.Voronova bija lakoniska: nedaudz pastāstīja par sevi un deklamēja dažus savus dzejoļus. Viņas dāsnā, kautrīgā Baltkrievijas daba neļāva pašai visa vakara garumā lasīt savu dzeju. Katram, kurš vēlējās, bija iespēja izvēlēties jebkuru sev iepatikušos dzejoli. Šādu aktīvistu bija ļoti daudz, katrs atrada kaut ko savu, tuvo un dzimto; katrs ar satraukumu un sirsnību deklamēja dzeju un pateicās par tik aizkustinošām dzejas rindām, tās palika dvēselē.

Protams vakars nevarēja iztikt bez dziesmām kora kapellas “Spadčina” izpildījumā un vokālistu grupas tās sastāva; daudzās dziesmās izskanēja L.Voronovas tulkotais teksts. Dzejoļi, fabulas, dziesmas, častuškas, silti vārdi un apsveikumi mainīja viens otru spilgtajā kaleidoskopā tik aktīvi un interesanti, ka laiks paslīdēja nemanāmi. Lilija Voronova sirsnīgi, ar asarām acīs, pateicās Baltkrievu kultūras centram par ideju, pasākuma organizēšanu; visus klātesošos tuviniekus, draugus un lasītājus par atbalstu; savu mīļo kora kapellu “Spadčina” par dziesmām; personīgi tika pateikts paldies dzejniekam Pāvelam Plotņikovam, kurš pirmais novērtēja viņas dzeju un atklāja ceļu radošajā dzīvē.

Pirmā, lai arī neliela grāmata elektroniskajā veidā ar nosaukumu “Pervocvet”, kas tika izdota Naujenes tautas bibliotēkā, jau gaida savus lasītājus. Gaidīsim turpinājumu!

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Jūlijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv