2019.gada 29.martā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika dzejnieka Jevgenija Golubeva radošais vakars – “Dzejoļi – kā stihijas spogulis…”, kura laikā autoram izdevās apvienot neapvienojamo – melno ar balto, nejaušo ar paredzēto, pagātni ar tagadni…

Jevgenijs Golubevs - Krievijas Rakstnieku savienības biedrs, Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas biedrs, dzejnieks, Divejevskas Literatūras savienības goda biedrs, Daugavpils Radošās inteliģences asociācijas “DINA-ART” vadītājs, vēsturnieks-novadpētnieks, filologs, dzejoļu krājumu un bērnu grāmatu autors, vairāku citu dzejnieku krājumu redaktors. 2012.gadā tika apbalvots ar piemiņas medaļu “A.Gribojedovs 1795-1829”. Viņa darbi tiek publicēti avīzēs un žurnālos Latvijā, Krievijā, Baltkrievijā, kā arī Bulgārijā. Daļa no viņa darbiem tika tulkota baltkrievu, vācu, bulgāru, latviešu un latgaliešu valodās.

J.Golubeva rakstnieka talanta attīstību ļoti ietekmēja militārais dienests baltkrievu pilsētā Baranoviči, kur viņš dienēja pēc sadalījuma un apmeklēja literāro pulciņu; tur pat pievienojās literārajai apvienībai, sadraudzējās ar poētisko vārdu jēgu un nozīmi. Baranovičos viņa dzejoļus sāka lasīt un publicēt; dzejoļu cikls, veltīts tuvajai, gaišajai un sirdij mīļajai Baltkrievijai.

Radošās tikšanās ar dzejnieku BKC tika organizētas jau vairākkārt un tā nav tikai sagadīšanās. Jevgenijs Golobevs – sens un aktīvs Baltkrievijas kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedrs. “Mēs caram, ka kādreiz Jevgenijs Golubevs pievienosies arī Baltkrievu rakstnieku savienībai!” – tā savu cerību izteica Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska, stādot priekšā dzejnieku un kopā ar biedrības “Uzdim” valdes locekli Valēriju Ambrosovu pasniedza viņam tradicionālo pasākuma afišu, ziedus un piemiņas suvenīrus.

J.Golubevs – spilgts un interesants sarunas biedrs, talantīgs stāstītājs. Tāpēc arī šoreiz viesmīlīgajā Baltkrievu namā pulcējās daudz draugu un dzejas cienītāju. Ceļojums pa pasauli mijas ar dzīves ceļojumiem. Pateicoties aizraujošajām vakara varoņa stāstam skatītāji izstaigāja Rīgu, Batumi, Buharu, Samarkandu, Taškentu, Romu, Venēciju, Parīzi; pastaigājas pa atmiņu tiltu, ko autors uzbūvēja no senās pagātnes uz nākotnes. Dzejneiks, ar asarām acīs un īpašu siltumu, vairākkārt atcerējās savu bērnību laukos: vecmāmiņas un vectēva mājīgo lauku māju ar apbrīnojamo svaigi ceptas maizes smaržu, plašus rudzupuķu un kumelīšu laukus, mājvaboļu baru, lauku brīvību un peldēšanos upē, kopā ar vienaudžiem. Tas viss, kā arī lasīšanas tieksme un visa nezināmā izzināšana, spilgti palika atmiņā un formēja smalku dzejas stīgu dzejnieka dvēselē. Bet, pateicoties iepazīšanai ar Daugavpils dzejnieci Fainu Osinu 1999.gada martā klājā nāca pirmais dzejoļu krājums “Saule sienas kaudzē” , kurā ir dzejas rindas, kas arī deva šim  vakaram nosaukumu:

“Mani dzejoļi – kā stihijas spogulis

šajā mirklī atvērtai un trauslai dvēselei”.

Par gaisa stihiju, par vējiņu, kas aiznesa klausītājus dažādos laikos un laikmetos, runāja Krievu kultūras centra darbinieks; par to, kā ar J.Golubeva dzejoļu vārdiem tika sacerēta mūzika, pastāstīja kora kapellas “Spadčina” vadītāja Janina Juzefoviča; par mērenu optimismu, spārnotiem sapņiem un cerību dziesmām, sprieda ansambļa “Kvarta plus” vadītājs Anatolijs Bajko. Liriskas un jautras dziesmas šī kolektīva brīnišķīgajā izpildījumā vairākkārt skanēja pasākuma laikā; ar viņu akordiem arī tika noslēgts šis apbrīnojamais, poētisku vārdu dvēseli skarošs, talantīga dzejnieka, Jevgenija Golubeva, pasākums.

Jauna grāmata jau tiek gatavota izdošanai. Gaidām turpinājumu!

 

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Metodiķe Marija Pomejtko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Jūlijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv