2019.gadā 22.martā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) zinātniski pētnieciskās akcijas “Baltkrievu ģēniji” ietvaros, kura tiek veltīta iestādes 20.gadadienai, notika pasākums par tēmu slaveni Baltkrievijas sportisti.

 Projekts “Baltkrievu ģēniji” jau iepazīstināja skatītājus ar slaveniem apgaismotājiem un rakstniekiem. Šoreiz tikšanās tēma bija sports. Nav nejauši, ka tiek izvēlēta sporta tēma, jo 2019.gada 21.-30.jūnijā Baltkrievijas galvaspilsētā – Minskā norisināsies II Eiropas spēles. Kontinenta lielākajā sporta forumā piedalīsies vairāk nekā 4000 dalībnieku no 50 valstīm un tajā tiks izcīnīti 199 medaļu komplekti, kā arī licences uz Olimpiādi-2020 Tokio. Eiropiādes-2019 oficiālā devīze – “Spilgts gads, spilgts tu”, bet baltkrievu versijā – “Čas jaskravih peramog”.

Šai tēmai tika veltīta mobilā fotoizstāde “Sports Baltkrievijā un Baltkrievija Pasaules sportā”, kura tika atklāta BKC, to organizēja II Eiropas spēļu Direkcija un ar kuru skatītājus iepazīstināja BKC vadītāja Žanna Romanovska, detalizēti stāstot gan par izstādi, gan par spēļu aizraujošo programmu, gan arī par II Eiropas spēļu Minskā talismanu – lapsēnu Lesiku un iespējām ikvienam, kurš vēlas, apmeklēt sporta forumu līdzjutēja vai skatītāja lomā.

 Par to, cik lielu nozīmi valsts velta sportam Baltkrievijā, par baltkrievu sportistu augstajiem sasniegumiem starptautiskajā mērogā, kā arī par bezvīzu režīmu braucot uz II Eiropas spēlēm pastāstīja Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsuls Daugavpilī Nikolajs Romankevičs.

Skatītāji uzzināja daudz interesantu faktu par sasniegumiem un sporta attīstību Baltkrievijā, par valsts svarīgo lomu olimpiskajās spēlēs, atcerējās un atklāja sev pasaulē pazīstamo baltkrievu sporta meistaru vārdus: Aleksandru Medvedju, Olgu Korbutu, Vitaliju Ščerbo, Jūliju Nesterenko, Ruslanu Saleju, Maksimu Mirniju, Viktoriju Azarenko, Darju Domračevu un daudzus citus.

Pasākuma vadītāji – Inessa Kozlovska un Valērijs Ambrosovs, tērpušies sporta formas tērpos ar baltkrievu simboliku, balstoties uz interesanti sagatavoto prezentāciju, izspēlējot viktorīnu, jautrā veidā iepazīstināja skatītājus ar Baltkrievijas sporta ģēnijiem. Īpaši aktīvākie un ziņkārīgākie, starp kuriem bija arī daudz bērnu, droši atbildēja uz jautājumiem un ar prieku saņēma dāvanas ar II Eiropas vasaras spēļu simboliku, kuras viņiem pasniedza džudiste Lolita Kozlovska.

Sporta pasākuma programmā bija daudz muzikālu priekšnesumu: dziesmas baltkrievu dziesmu ansambļa “Kupaļinka” un vokāli instrumentālā ansambļa “Praļeski” izpildījumā, oriģinālas dejas ar sportisko ievirzi deju ansambļa “Ļanok” izpildījumā. Īpašus un skaļus aplausus sagaidīja bērnu ansambļu, Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” baltkrievu svētdienu skolas “Vjasjolka” un  Baltkrievu kultūras centra bērnu deju ansambļa “Ļanok” priekšnesumi.

Tik neparasta un aizraujoša pasākuma nobeigumā tika atskaņots dziesmas “Veidots Baltkrievijā” ieraksts pazīstamo baltkrievu solistu Aleksandra Ribaka, Ruslana Alehno, Aljenas Lanskas un Teo izpildījumā. Bet vēl, visus apmeklētājus iedvesmoja spēļu-2019 dalībnieku devīze – par spīti grūtībām sekot savam sapnim – uzvarai! Tas ir arī aicinājums mums visiem – lai kas arī notiktu, nepadoties un sekot savam mērķim!

Nākama projekta “Baltkrievu ģēniji” pasākuma tēma būs kosmonauti un pasākums noritēs 9.aprīlī. Laipni lūgti!

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Jūlijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv