2019.gada 12.februārī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika dzejnieka Pāvela Plotņikova un dziesminieces Jeļenas Vitkevičas muzikālais dzejas vakars “Dvēseles melodija”. Senajiem un pastāvīgajiem viņu radošā darba cienītājiem bija iespēja noklausīties gan iepriekš jau dzirdētus un iemīļotus dzejoļus un dziesmas, gan arī pavisam jaunus mākslas darbus.


Šādas radošās tikšanās Baltkrievu namā jau sen ir kļuvušas par tradicionālām. Februāra pasākuma formāts tika nedaudz mainīts, dzejnieka Pāvela Plotņikova dzeja organiski savienojās ar dziesminieces Jeļenas Vitkevičas dziesmām. Šāds apvienojums nebija nejaušs. Pirmkārt, P.Plotņikovs un J.Vitkeviča ir seni draugi un radošā darba kolēģi, otrkārt, abi ir dzimuši februārī: Jeļena – 14.februārī, bet Pāvels – 22.februārī. Iespējams arī tāpēc vakara varoņu, kuri ir dzimuši pirms pavasara atmodas laika, radošais darbs ir piepildīts ar garīgumu, godīgumu un sirsnību, filozofisku romantismu…

P.Plotņikovs – dzejnieks, tulkotājs, Krievu dzejnieku apvienības un Krievu dzejnieku organizācijas “Ruslo” biedrs, ir vairāku dzejoļu krājumu autors, Viļānu pilsētas goda pilsonis, Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedrs. Pats nāk no Postavas rajona (Baltkrievija), tāpēc viņa dzeja ir piepildīta ar patieso mīlestību, gan pret Mazo Dzimteni, gan arī pret Latgali.

J.Vitkeviča ir pilsētā pazīstama dziesminiece; Piemaskavas pilsētas Dubna garīgas mūzikas festivāla “Sudraba psalmi” laureāte, dziesminieku festivālu un salidojumu Lietuvā dalībniece, kā arī dalībniece vairākos radošajos pasākumos, gan pilsētā, gan BKC.

Ar aizturētu elpu vakara ciemiņi klausījās apbrīnojumi emocionālus un pēc satura ļoti dziļus P.Plotņikova dzejoļus autora izpildījumā, kā arī ļoti aizkustinošas J.Vitkevičas dziesmas, kas skāra dvēseli, kuru autoru sarakstā ir ne tikai Pāvels Plotņikovs, bet arī citi pazīstami Daugavpils dzejnieki. Abi autori ļoti harmoniski papildināja viens otru, tāpēc pasākums aizritēja vienas elpas vilcienā.

Ar šādu veiksmīgu radošo vakaru pasākuma varoņus sveica BKC vadītāja un biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska, vēlot viņiem turpmākos radošos panākumus; pasākuma vadītājas Gaļina Sontocka un Marija Pometjko stāstīja par autoriem un viņu radošo darbību, kā arī deklamēja tos dzejoļus; dauzi viesi arī novēlēja labus vārdus, komplimentus, dzejoļus un ziedus. Pasākuma nobeigumā ansamblis “Kupaļinka” kopā ar P.Plotņikovu un J.Vitkeviču izpildīja dziesmu “Tā arī dzīvojam…”, kuru draudzīgi līdzi dziedāja arī visi klātesošie skatītāji.

Nākoša radošā tikšanās BKC notiks 29.martā, plkst. 17:30, kur tiksimies ar dzejnieku Jevģēniju Golubevu. Laipni lūgti!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Baltkrievu kultūras centrs

nopirks koka pūra lādi

t.+371 20374840, cbk@inbox.lv

sunduk

Tuvākie notikumi

<<  Augusts 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv