2019.gada 15.februārī Daugavpils baltkrievu kultūras centrā (BKC) zinātniski pētnieciskās akcijas “Baltkrievu ģēniji” ietvaros, kura tiek veltīta iestādes 20. gadadienai, notika pasākums, veltīts Dzimtās valodas dienai, ar tēmu – rakstnieki.

Projekts startēja janvārī ar apgaismotāju tēmu. Jaunā projekta ietvaros gada laikā tiks atcerēti to personu vārdi, ar kuriem Baltkrievija pamatoti lepojas: rakstnieku un dzejnieku, sportistu un kosmonautu, politiķu un zinātnieku, mākslinieku un mūziķu vārdi.

Šoreiz apmeklētājiem bija iespēja atcerēties visā pasaulē pazīstamo Baltkrievu klasikas rakstnieku vārdus: J.Kolass, I.Šamjaķins, I.Meležs, V.Bikovs, V.Korotkevičs, A.Savickis un citus; atklāt sev kaut ko jauno un vēl tuvāk iepazīties ar viņu dzīvi un radošo darbību, atcerēties viņu mākslas darbus, kas joprojām ir atzīti starp mūsdienu lasītājiem. Teresa Pavlova, Gaļina Sontocka, Marija Pometjko, Inessa Kozlovska, Lilija Voronova un Žanna Romanovska ļoti spilgti, dedzīgi un emocionāli stāstīja par saviem iemīļotākajiem autoriem un viņu darbiem, kurus viņas lasīja ar aizrautību, atklāja skatītājiem daudz interesantus un nezināmus faktus par rakstnieku radošo ceļu, kas bieži vien nebija tik viegls.

Lielo interesi izraisīja mobilā izstāde par Pimenu Pančenku, kura pie mums nonāca no Baltkrievu literatūras vēstures Valsts muzeja fondiem (Minska), ar kuru BKC ir noslēgta sadarbības Vienošanās. Baltkrievu literatūras vēstures Valsts muzeja Zinātniskās ekspozīcijas nodaļas vadītāja Oļga Guļajeva detalizēti pastāstīja par visiem izstādes stendiem. Viņas aizraujošais stāsts skaistajā literatūras baltkrievu valodā, kas tika balstīts uz zinātnisko pētniecību un dokumentālajiem materiāliem, izraisīja lielo interesi skatītājiem un nevienu neatstāja vienaldzīgu.

Spilgtas krāsas radošā pasākuma programmā ienesa baltkrievu dziesmas kora kapellas “Spadčina”, baltkrievu tautas dziesmu ansambļa “Kupaļinka”, vokāli instrumentāla ansambļa “Praļeski” un dejas ansambļa “Ļanok” izpildījumā.

Spriežot pēc tā, ka pēc pasākuma noslēguma daudzi skatītāji izteica vēlēšanos ielūkoties BKC bibliotēkas baltkrievu rakstnieku grāmatu krājumos, pasākums bija efektīvs un atstāja patīkamu iespaidu. 

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Septembris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv