2019.gada 25.janvārī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) pirmo reizi tika atzīmēta Tatjanas diena. Pieredzes apmaiņas un kopīgā pasākuma ideja pieder Krievu kultūras centram.

25.janvārī saskaņā ar pareizticīgo kalendāru tiek atzīmēta Svētās mocekles Tatjanas diena. Svētā Tatjana tiek godināta gan pareizticīgo, gan katoļu baznīcās. Šo svētku vēsture ir ļoti traģiska, bet kopš Krievijas ķeizariene Jelizaveta parakstīja rīkojumu, Tatjanas diena kļuva par jautrajiem studentu svētkiem un vārda dienu.

Taņa, Taņečka, Taņuša… Cik daudz atvasinājumu var vēl uzskaitīt šim skaistajam sieviešu vārdam. No Puškina laikiem šis vārds kļuva ļoti populārs un vēl tagad, katrai septītajai ir vārds Tatjana.

Skaistas, aktīvas un talantīgas Tatjanas no Krievu nama un Baltkrievu nama svētkos bija uzmanības centrā. Viņām tika dāvāti ziedi, dāvanas, dzejoļi un dziesmas.

Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska siltajā ievadrunā pasniedza gaviļniecēm košas rozes, bet Krievu kultūras centra vadītāja Geroida Bogdanova, turpinot svētku runu, dāvāja suvenīrus – karotītes ar iegravētu vārdu Tatjana.

Viesi no Krievu kultūras centra sagatavoja daudzveidīgu un interesantu informāciju par svētku vēsturi un to tradīcijām, kā arī sirsnīgas dziesmas.

Pasākuma laikā tika izpildītas vairākas muzikālās kompozīcijas: vokālā ansambļa “Praļeski” mākslinieciskā vadītāja Anastasija Lukašenoka izpildīja aizkustinošu baltkrievu dziesmu, bet dziesminieks Anatolijs Gallers deklamēja savus dzejoļus un dziedāja dažādas liriskas un joku dziesmas. 

Ļoti veiksmīgi pasākuma  kanvā ievijas viktorīnas un joku konkursi. Tas viss izveidoja draudzīgu, siltu, labsirdīgu un neaizmirstamu svētku atmosfēru.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko,

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv