2018.gada 23.novembrī Daugavpils baltkrievu kultūras centrā (BKC) ar maizi un sāli tika uzņemts Baltkrievijas Republikas vēstnieks Latvijā Vasilijs Markovičs, kurš, ar divu dienu darba vizīti, apmeklēja Latgali. Daugavpilī diplomāts apmeklēja Baltkrievu namu, kā arī sveica festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” dalībniekus.

Vasilijs Markovičs strādāja par Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulu Daugavpilī, laika posmā no 1998. līdz 2002. gadam un piedalījās Baltkrievijas kultūras centra atklāšanas procesā, tāpēc tikšanās Baltkrievu namā notika siltā, draudzīgā, mājīgā atmosfērā.

Baltkrievijas vēstnieku uzņēma ar maizi un sāli, maizes klaips tika cepts speciāli šim nozīmīgajam notikumam un pēc baltkrievu tradīcijām, roku dvielī (rušnik), tas tika pasniegts godātajam viesim (vjandzelak v dorogu). Vasilijs Markovičs ar interesi apskatīja BKC ekspozīcijas, muzeja istabu, bibliotēku. Kā atzīmēja V.Markovičs, viņš ir pārsteigts par redzēto, par to, cik ir attīstījies BKC aizvadīto gadu laikā: “Jums ir kolosāls Baltkrievu nams un bibliotēka!”.

Vēlāk pie tējas tases notika sirsnīgas, bet tomēr arī lietišķas sarunas ar BKC darbiniekiem un kultūrizglītības biedrības “Uzdim” aktīvistiem, daudzus no tiem, Vasilijs Markovičs zina un atceras.

BKC vadītāja un biedrības “Uzdim” priekšsēdētaja Žanna Romanovska pateicās Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulātam Daugavpilī un Baltkrievijas Republikas vēstniecībai, Baltkrievijai par palīdzību un atbalstu baltkrievu diasporai, kā arī paziņoja galvenos uzdevumus un plānus.

Vakarā V.Markovičs ar sievu apmeklēja Starptautisko tautas kultūras festivālu “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”. Baltkrievu diplomāts ar interesi apskatīja amatnieku izstādi, piedalījās “Uzdim” saimnieču gatavoto dārzeņu konservu degustācijā, iepazinās ar BKC partneriem. Festivāla galā koncertā savā uzrunā Baltkrievijas Vēstnieks atzīmēja diasporas svarīgo lomu savas kultūras saglabāšanā Latvijā un pasniedza Baltkrievijas Republikas Ārlietu ministrijas Pateicības rakstu kultūrizglītības biedrībai “Uzdim”.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv