2018.gada 7.decembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centā (BKC) tika atklāta fotoizstāde “2018.gads Baltkrievu namā”. Fotogrāfijās tika attēloti nozīmīgāki iestādes, kolektīvu un kultūrizglītības biedrības “Uzdim” radošās darbības momenti. Fotoizstāde ir apskatāma visa 2019.gada garumā.

 

Aizvadītais 2018.gads  Baltkrievu kultūras centram un Baltkrievu kultūrizglītības biedrībai “Uzdim” bija bagāts ar dažādiem nozīmīgiem pasākumiem, tikšanām un braucieniem.

Svarīgākais un prestižākais notikums bija BKC triju kolektīvu – “Pauļinka”, “Kupaļinka” un “Praļeski” piedalīšanās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos Rīgā, uz kuriem tie tika aicināti pēc veiksmīgas uzstāšanās reģionālajā atlases skatē. Latvijas Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica” piedalījās divi kolektīvi – “Kupaļinka” un “Pauļinka”, kuri arī veiksmīgi startēja konkursa atlasē. Tas ir lielisks pedagogu un mākslinieku lielā darba rezultāts.

Baltkrievu kultūras centrs Latvijas Republikas simtgadei veltīja māksliniecisko akciju “Baltkrievu dārgumu lāde”. Katru mēnesi skatītāji tika iepazīstināti ar baltkrievu dziesmām un dejām (nemateriālo mantojumu), un sakrāliem un autentiskiem sadzīves priekšmetiem, tādiem, kā: roku dvieļi (rušniki), jostas, tautas tērpi, galdauti un pārklāji, paklāji, lina audums (materiālais mantojums). Akcijas nobeigumā tika atklāts VIII Starptautiska tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”  galā koncerts, kurā piedalījās baltkrievu amatieru ansambļi un delegācijas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas, ka arī notika muzeja ekspozīcijas “Beloruskaja hatka” atklāšana BKC.

Kultūrizglītības biedrība  “Uzdim” aizvadītajā gadā svinēja savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju un savu dzimšanas dienu BKC partneris atzīmēja ar spilgtiem un grandioziem svētkiem, kuros piedalījās arī ansamblis no Borisovas (Baltkrievija) “Trojeckiji muziki”, kuri sniedza emocionālu koncertu.

Diaspora sveica Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulātu Daugavpilī ar 25 gadu pastāvēšanas jubileju. Ansamblis “Kupaļinka” dāvanā saņēma siltus lakatus no Baltkrievijas, papildinot savus daiļos tautas tērpus. Baltkrievu namā ar maizi un sāli uzņēma Baltkrievijas vēstnieku Latvijā, Vasiliju Markoviču, viņu iespaidoja diasporas paveiktais darbs.

Papildus šiem nozīmīgiem notikumiem bija vēl tik daudz izstāžu, literāro vakaru, koncertu un braucienu!

Tika organizētas Baltkrievu kultūras dienas Daugavpilī (Jefrosnijai Polockai veltītais dievkalpojums, baltkrievu valodas diktāts, gleznu izstāde, koncerts), Sergeja Šabodalova koncerts (Visaginas, Lietuva), “Baltkrievu Kupalle” koncerts, komponista I.Lučenka un dzejnieka V.Korizna 80 gadu jubilejai veltītais koncerts, jaunās radošās sezonas un kora kapellas “Spadčina” 5 gadu jubilejas koncerts, baltkrievu pasakas pirmizrāde leļļu teātra “Pauļinka” izpildījumā.

Skaļi aizritēja tādi svētki, kā “Kaļadi” un “Pavasara saucieni”, visu svēto dienā “Radunica” un piemiņu dienā “Dzjadi” tika apkoptas mūsu senču kapa vietas.

Notika grāmatu prezentācijas un radošās tikšanās ar rakstniekiem: S.Volodjko, P.Plotņikovu, V.Abuškeviču, J.Andrejevu, A.Sazankovu, M.Safronovu.

Gada laikā tika organizētas gleznu studijas “Koloritnij mir”, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas, N.Izeņovas-Lavrinovičas, A.Sazankovas un G.Želobovskas  gleznu izstādes.

Tika organizētas labdarības un sociālās akcijas: “Kupaļinkas” koncerts senioriem pansionātā, izrāde senioriem Dienas centrā, dievkalpojums veltīts Černobiļas AES avārijas upuriem, festivāla koncerts pansionātā.

BKC kolektīvi uzstājās Baltkrievu dziesmu un deju festivālā “Fest” Dagdā, Kārsavas pilsētas jubilejā, poļu Varšavas ielas svētkos, Daugavpils pilsētas svētkos, svētkos “Pavasara saucieni” Jēkabpilī, nacionālo kultūru koncertā Daugavpilī, kas tika veltīts Latvijas simtgadei, pilsētas svētkos “Meteņi” un Lieldienu koncertā.

BKC uzņēma viesus no Vitebskas, Minskas, Polockas, Novopolockas, Mioriem, Braslavas, Visaginas, Klaipēdas, Kaļiņingradas u.c.

Gada laikā mēs paši viesojāmies ārzemēs: “Praļeski” – festivālā “Braslavskie zarnici” un dzejnieka Pavla Pronuzas simtgadei veltītajā pasākumā Tallinā; “Kupaļinka” – jubilejā 2018.gada Baltkrievijas kultūras galvaspilsētas jubilejā – Novopolockā, Baltkrievu dziesmu festivālā “Pesni pamežža” Viļņā; “Spadčina” – festivālā “Višņovij festivaļ” Globokoje pilsētā un Baltkrievu kultūras festivālā “Belie rosi” Gvardeiskā, Kaļiņingradas apgabalā; “Ļanok” – ekofestivālā “Mioru novada dzērves un dzērvenes”; delegācija uz Kupalles svētkiem Trakajā, Lietuvā.

Tika parakstīts sadarbības līgums starp Petra Mašerova vārdā nosaukto Vitebskas Valsts universitāti un Baltkrievu kultūras centru.

Visi šie diasporas notikumi tika attēloti fotoizstādē “2018.gads Baltkrievu namā”, kuru ir iespējams apskatīt Baltkrievu namā visa 2019.gada garumā.  

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv