2018.gada 19.decembrī Daugavpils sociālā dienesta dienas centrā “Saskarsme” notika dzejnieces Ludmilas Viļumas jubilejas radošais vakars. Ar tik nozīmīgu notikumu – 90 gadu jubileju, viņu devās sveikt arī Baltkrievu kultūras centra (BKC) un kultūrizglītības biedrības “Uzdim” pārstāvji.

Ludmila Viļuma – dzimusi Baltkrievijā, Mogiļovas apgabalā un dzīvoja tur līdz 1947. gadam. Viņas dzīve ir līdzīga dažādu krāsu un toņu kaleidoskopam. Grūta bērnība, jaunība ar kara nokrāsu, smags pēckara laiks, vairākkārtēja dzīvesvietas maiņa – visas šis ciešanās ar smagu slogu uzgūla viņas pleciem, bet neļāva sagraut viņas garu, bet tieši otrādi, tikai gāja par labu, stiprināja, un padarīja viņu par augstsirdīgu, ievērojamu un radošu personību. Atstājot dzimto Baltkrieviju viņa ilgi dzīvoja Sibīrijā, bet 1963.gadā pārcēlās uz Daugavpili uz pastāvīgu dzīvi un no tā laika, šī brīnišķīgā pilsēta viņai kļuva par dzimto.

Patiesa inteliģence, radošais potenciāls un skaista balss tika pārmantotas no vecākiem, kuriem ir aristokrātijas saknes; māte ļoti skaisti dziedāja un to arī mantoja Ludmila, no bērnības iemīlējot šo nodarbību. Rakstīt dzejoļus viņa sāka tikai 2001.gadā, bet sacerēt dziesmas un dziedāt skatītājiem, nedaudz vēlāk. Bet tāds neliels radošās darbības periods kļuva ļoti produktīvs: tika izdoti 14 dzejoļu krājumi un divi dziesmu krājumi.

Ludmila Viļuma ir Latvijas Krievu rakstnieku organizācijas locekle, Daugavpils Krievu rakstnieku organizācijas locekle, aktīva Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” locekle; bieži viesojas Baltkrievu kultūras centrā, kur katru radošu sezonu notiek viņas muzikāli-literārie vakari. L.Viļuma ir ļoti kustīgs un aktīvs cilvēks, kurš ar savu neizsmeļamo enerģiju iedvesmo visus apkārtējos.

Līdzīgs ir arī viņas vīrs Jevtihijs Konopļovs. Abi dzejnieki, kuri apvienojas ne tikai radošajā darbībā, bet arī dzīvē, ļoti dāsni dalās ar savu dvēseles siltumu un radošuma bagātību ar saviem draugiem, lasītājiem un talanta cienītājiem. 2015.gadā Daugavpils pilsētas 740 gadu jubilejai viņi veltīja dziesmu krājumu “Divas sirdis”. Viņu radošo apvienību zina ne tikai Daugavpilī, bet arī Latvijā un ārpus tās. Pasākuma laikā J.Konopļovs sievai veltīja savus aizkustinošos dzejoļus un dziesmu.

Pasākums noritēja ļoti pozitīvā gaisotnē un sirsnīgā pirms Ziemassvētku gaišajā atmosfērā. Svētku galvenā varone deklamēja savus dzejoļus, dziedāja pašsacerētās dziesmas un saņēma apsveikumus no daudzajiem draugiem. Baltkrievi arī nepalika malā, kopā ar siltajiem pateicības vārdiem prozā un dzejoļos, tika dāvāti ziedi, dāvanas, pateicības raksts, ko pasniedza BKC vadītāja un biedrības “Uzdim” valdes priekšsēdētāja Žanna Romanovska, metodiste Marija Pometjko, Baltkrievu rakstnieku apvienības loceklis Stanislavs Volodjko, biedrības “Uzdim” valdes locekle Olga Pavloviča, “Uzdim” biedri Anastasija Sazankova, Pavels Plotnikovs u.c.

Pasākumu izrotāja Baltkrievu kultūras centra kora kapellas “Spadčina” uzstāšanās (mākslinieciskā vadītāja Janina Juzefoviča). Liriskas un līksmas baltkrievu dziesmas viņu izpildījumā dziedāja līdzi visa zāle kopā ar Ludmilu Viļumu, kura spīdēja no patīkami saņemtajiem apsveikumiem. Un kā loģisks refrēns skan dzejnieces vārdi:

“Lai cerības un gaišas dzīves Gads,

Mums laimes dīgstu pasargājot,

Atvērs ceļu kvēlākajam sapnim,

Slavējot mīlestību un ticību…”

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

kultūras metodiķe, Marija Pometjko

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv