Sestdien, 2018.gada 15.decembrī, Daugavpils Baltkrievu kultūras centru (BKC) apmeklēja III Starptautiskā foruma “Medicīna-2018” delegācijas dalībnieki, lai tieši šeit iepazītos ar Latvijai unikālo struktūru, kuras galvenais darbības mērķis ir baltkrievu nacionālās kultūras un tradīciju saglabāšana un attīstība.

No 14. līdz 15. decembrim Daugavpilī notika III Starptautiskais medicīnas forums, kuru organizēja Latvijas Ārstu biedrība starptautiskās sadarbības ietvaros ar Baltkrievijas Ārstu biedrību, foruma ietvaros Baltkrievijas un Latvijas kolēģi dalījās savā darba pieredzē. Tāpat kā iepriekšējie forumi, arī trešais medicīnas forums notika ar Latvijas un Baltkrievijas vadošo speciālistu uzstāšanos; šī gada galvenā tēma bija neinfekcijas saslimšanu diagnostika, ārstēšana un rehabilitācija.

Pirmais forums notika 2016.gada decembrī un bija veiksmīgs, saņēma augsto novērtējumu no Latvijas un baltkrievu kolēģiem, tāpēc tika organizētas arī turpmākās tikšanās. Šis divu dienu forums – labs pamats, lai divās interdisciplinārās konferencēs dalītos un iegūtu jaunu pieredzi un zināšanas. Latvijas un Baltkrievijas Ārstu biedrības uzskata, ka zināšanu un pieredzes pārņemšana ir labākais veids, kā attīstītu attiecības starp mūsu valstīm un medicīnas biedrībām. Organizatori ir pārliecināti, ka medicīnas virziens abās robežu valstīs – Latvijā un Baltkrievijā – veiksmīgi attīstās, saskaņā ar 21. gadsimta  Eiropas jēdzieniem.

Jāatzīmē, kā pagājušajā gadā baltkrievu mediķi jau apmeklēja BKC. Tikšanās atstāja tik patīkamus iespaidus, ka arī šoreiz ap 60 Starptautiskā foruma dalībnieku no Baltkrievijas visām pusēm, dažāda profila un līmeņa ārstniecības iestādēm, atkal izteica vēlēšanos apmeklēt viesmīlīgo Baltkrievu māju.

Draudzīgās tikšanās, ko organizēja BKC darbinieki, notika siltā un neformālā gaisotnē ar tējas vai kafijas tasi, un bija ļoti produktīva un rezultatīva. Patiesu interesi viesiem izraisīja prezentācija  un Marijas Pometjko detalizēts stāsts  par iestādes darbību, radošiem kolektīviem un daudzajiem pasākumiem, kā arī spilgts un emocionāls kultūras pasākumu organizatores Gaļinas Sontockas stāsts par Latvijas simtgadei veltīto projektu “Baltkrievu dārgumu lāde” un nesen atklāto muzeja ekspozīciju “Baltkrievu hatka”.

Viesi no Baltkrievijas bija ieradušies ar dāvanām – tradicionālajiem baltkrievu suvenīriem un grāmatām. Tikšanās kulminācijas brīdis bija īstas relikvijas – XVII gs. otrā puses – XIX gs. sākuma dekoratīvā audekla – Sluckas jostas fragmenta kopijas pasniegšana, kurā tiek atdarināta vēsturiska parauga aušanas tehnika, raksturīgi ornamenti un krāsas. Audekls tika izgatavots uz atspoles stellēm. Ir labi zināms, ka Sluckas jostas ir Baltkrievijas lepnums, tās ir atzītas visā pasaulē, kā gadsimtiem senais kultūras sasniegums. Tās ievērojami pārsniedz dārgas sadzīves mantas vērtību un ir kļuvušas par mākslas darbu. Par to, pasniedzot dāvanas, savā ievadrunā stāstīja delegācijas oficiālais vadītājs, medicīnas zinātņu kandidāts, Medicīnas tehnoloģiju Republikāņu zinātniski praktiskā centra docente Tatjana Terehoviča (Minska).

Mūsu cienījamie baltkrievu draugi tik ļoti bija aizkustināti ar redzēto un stāstīto, dodoties projām, tie no visas sirds pateicās par dvēselisko dzimto vidi, kur izdziedot baltkrievu dziesmas, viņi sajutās kā savā dzimtenē. Atvadoties mūsu draugi izteica cerību arī uz turpmāku sadarbību un jaunām tikšanās reizēm!

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Kultūras metodiķe Marija Pometjko

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tuvākie notikumi

<<  Jūnijs 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv