2018.gada 25.novembrī Lietuvas galvaspilsētā – Viļņā notika tradicionālais Starptautiskais konkurss-festivāls “Paribio daina” (Pierobežas teritorijas dziesmas), kur skanēja dziesmas lietuviešu, baltkrievu, latviešu, krievu, poļu un pat ķīniešu valodās. Ar lieliem panākumiem tajā piedalījās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, kurš ieguva godalgoto II vietu.

Lietuvas galvaspilsēta – senā pilsēta Viļņa, noteikti ir viena no skaistākajām pilsētām ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Eiropā. Tāpat kā jebkura viduslaiku pilsēta, tā vairākas reizes tika pakļauta ugunsgrēkiem un izpostīšanai, bet tika pārbūvēta no jauna. Mūsdienīga Viļņa (līdz XX gs. tika pazīstama ka Viļna) – mājīga zaļā pilsēta, kur pils akmens sienām nemaz nav kontrasta ar debesskrāpjiem upes otrajā krastā. Galvaspilsētai ir savs straujš, tomēr ne tik  drudžains ritms. Apmeklēt vienu no lielākajām un skaistākajām Eiropas pilsētām, izbaudīt pastaigas pa noslēpumaino, ar leģendām apvīto pilsētu, pa šaurām ieliņām, kur zemas, tomēr garas ēkas slēpjas zem tumši sarkanām flīzēm un vēl piedalīties tik svarīgā dziesmu festivālā – “Kupaļinka” kolektīvam bija ļoti nozīmīgs, saviļņojošs un aizraujošs notikums.

Starptautiskais festivāls “Pesni pamežža” tiek organizēts no 2003.gada Viļņā vai Gervjatos (Ostroveckas rajons, Baltkrievija). Tajā piedalās amatiermākslas kolektīvi no robežvalstīm, kuri ievēro un rūpīgi saglāba vietējo dziesmu īpatnības un tradīcijas. Šogad festivāla moto bija “Mēs esam kaimiņi!” un tas pulcēja ap 20 dažādiem kolektīviem.

Ansamblis “Kupaļinka” (mākslinieciskais vadītājs Večeslavs Petrovs) piedāvāja žūrijai divas dažādas dziesmas: latgaliešu “Apleik kolnam” un baltkrievu “Oh, i sejala Uljanica ljanok”. Ansambļa dalībnieki, ne tikai meistarīgi un ar aizrautību izpildīja dziesmas, bet arī teatrāli izspēlēja tos sižetus. Tas viss, kopā ar mākslinieku daiļajiem baltkrievu tautas tērpiem, deva pozitīvus rezultātus – no daudzajiem kolektīviem tika ieņemta otrā vieta, kā arī saņēmti papildus trīs diplomi dažādās nominācijās, suvenīri, ziedi un, protams, Lietuvas publikas dāsnie aplaususi.

BKC ir daudz draugu un partneru Lietuvā, kas dod iespēju mūsu kolektīviem un delegācijām piedalīties dažāda veida festivālos, konkursos un svētkos Viļņā, Švenčonis, Visaginas, Trakajā. Tāda veidā kultūras pasākumiem ir ļoti spēcīga apvienojošā loma, tiek nostiprināti un iegūti jauni sakari starp cilvēkiem, organizācijām, pilsētām un valstīm. Festivāls Viļņā noteikti ir vēl viens solis augstākminētajā virzienā. Ansamblis “Kupaļinka” ar godu izpildīja savu uzdevumu baltkrievu kultūras popularizēšanā un tradīciju saglabāšanā, kā arī svarīgo lomu pienācīgā pilsētas tēla veidošanā starptautiskajā līmenī.      

Baltkrievu kultūras centrs izsaka sirsnīgu pateicību saviem Lietuvas partneriem, jo īpaši, personīgs paldies Aļfonsam Augulisam par iespēju apmeklēt Viļņu un piedalīties dziesmu konkursa-festivālā.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Metodiķe Marija Pometjko

T. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.