2018.gada 6.novembrī tika parakstīta Sadarbības Vienošanās starp Petra Mašerova vārdā nosaukto Vitebskas Valsts universitāti un Daugavpils pilsētas domes Baltkrievu kultūras centru (BKC). Kā iniciators, sakaru ar tautiešiem ārzemēs nostiprināšanai, bija Baltkrievijas prestižās augstskolas filoloģijas fakultāte.

Vitebsku apmeklēja Baltkrievu kultūras centra vadītāja, Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” vadītāja Žanna Romanovska un Baltkrievijas Rakstnieku savienības biedrs Staņislavs Volodjko.

Vitebskas Valsts universitātes filoloģijas fakultātes dekāns, profesors Sergejs Nikolajenko, atzīmēja bagātos kultūras sakarus ar Daugavpils baltkrievu diasporu un daudzsološu turpinājumu šai darbībai.

Sadarbības Vienošanās starp Daugavpils pilsētas domes Baltkrievu kultūras centru un P.Mašerova vārdā nosaukto Vitebskas Valsts universitāti parakstīja Žanna Romanovska un universitātes rektors Aleksejs Jegorovs.

Vēlāk notika tikšanās ar filoloģijas fakultātes studentiem un pasniedzējiem, kuras laikā Žanna Romanovska prezentēja BKC un “Uzdim” darbību, bet Staņislavs Volodjko klātesošos priecēja ar saviem dzejoļiem, kā arī, viņa dzeju deklamēja arī paši studenti.

Interesanti bija iepazīties ar universitātes Tautas literatūras muzeju, kuru vada literatūras katedras docente Olga Rusilka.

Muzeja fondus papildināja grāmatas “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” un S.Volodjko dzejoļu krājumi, savukārt, Daugavpils delegācijai, kopā ar suvenīriem, tika pasniegta dāvana – universitātes zinātnisko rakstu krājums ar nosaukumu “Vitebskas apgabala un Latgales literatūras savstarpējie sakari”.

“Mūsu kolēģi no Latvijas popularizē baltkrievu literatūru un kultūru. Tas ir ļoti svarīgi, jo tas ir mūsu valsts tēls, mēs esam ieinteresēti, kā notiek baltkrievu literatūras attīstība ārzemēs. Mēs darām vienu un to pašu darbu: mēs – Baltkrievijā, viņi - Latvijā”, - atzīmēja O.Rusilka.

“Diemžēl Daugavpilī nav baltkrievu skolas, tāpēc baltkrievu valodas lietotāju diapazons ir pietiekami šaurs, bet mēs Baltkrievu namā cenšamies to saglabāt un popularizēt. Aktuāls ir jautājums par baltkrievu valodas kursiem un mācību programmu bērniem. Palīdzību šajā jautājumā mēs varam meklēt tikai pie valodas nesējiem, Baltkrievijā, pie profesionāliem pedagogiem un filologiem, kuri prakses rezultātā izstrādā nepieciešamo metodiku. Tieši tāpēc, mēs esam ļoti ieinteresēti veiksmīgā sadarbībā ar Vitebskas Valsts universitāti, starp citu, to savulaik pabeidza daudzi Daugavpils baltkrievu diasporas aktīvisti”, - tā sadarbības tēmas iezīmēja Ž.Romanovska.

Tikšanās nobeigumā Baltkrievu kultūras centrs ielūdza jaunus partnerus – filoloģijas fakultātes dekānu S.Nikolajenko un literatūras katedras vadītāju Olgu Lapatinsku uz Starptautisko festivālu “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurš notiks 23.-24. novembrī.

Informācijas sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs

Tuvākie notikumi

<<  Novembris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv