2018.gada 23.novembrī, plkst. 18.00, Vienības nama koncertzālē, notiks VIII Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” galā koncerts, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi un dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Baltkrievijas. Šogad rudens festivāls, kurš jau ir kļuvis par tradicionālu pasākumu, tiks veltīts Latvijas Republikas simtgadei un Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) projekta “Baltkrievu dārgumu lāde” noslēgumam.           

 BKC kirmash2018 afisha 1

Katrs jubilejas projekta pasākums tika veltīts vienam priekšmetam no vecmāmiņas dārgumu lādes. Katru mēnesi savā projekta “Baltkrievu dārgumu lāde” vecmāmiņas pūra lādē mēs likām sakrālus, autentiskus darinājumus: austus un izšūtus dvieļus – rušnikus, pītas jostas, šūdinātus tautas tērpus, galdautus, pārklājus, paklājus un lina audumu; visu, kas ir baltkrievu kultūras materiālais mantojums.

Festivāls notiks divas dienas un tiks atklāts 23.novembrī plkst. 14.00 BKC ar konferenci “Kultūras tilts: Latvija-Lietuva-Igaunija-Krievija-Baltkrievija”, kuras laikā tiks apspriesti jautājumi par baltkrievu kultūras saglabāšanu ārpus etniskās dzimtenes, uzturoties Baltijas valstīs.

Plkst. 17.00 Vienības nama foajē tiks atklāta tradicionālā amatniecības izstāde. Amatnieki prezentēs baltkrievu dekoratīvi lietišķās mākslas izstrādājumus, radošajās meistarklasēs būs lieliska iespēja iemācīties tos izgatavot, kā arī Jūs sagaida citas dažādas informatīvas prezentācijas. Kā jau katru gadu, arī šogad tiek rīkota labdarības grāmatu akcija, kuras laikā apmaiņā pret atnesto grāmatu baltkrievu valodā vai par Baltkrieviju, var saņemt festivāla suvenīru.

Plkst. 18.00 sāksies galvenais svētku pasākums – galā koncerts. Tā pamatā būs teatralizēti-muzikālā izrāde, kuru izpildīs Daugavpils baltkrievu kolektīvi: baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, deju ansamblis “Ļanok”, vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski”, kora kapella “Spadčina” un amatierteātra studija “Pauļinka”.

Vēlāk, jau pēc tradīcijas, uzstāsies viesu kolektīvi un solisti no Lietuvas, Igaunijas un Polijas, ka arī no Baltkrievijas: Novopolockas, Dubrovnas un Mioriem, kuri izpildīs spilgtus un jautrus dziesmu un deju priekšnesumus.

Daudzpusīgos un neaizmirstamos svētkus “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kuru laikā tiks prezentēts gan materiālais, gan garīgais baltkrievu kultūras mantojums, organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ar Baltkrievijas Republikas Ģenerālā konsulāta Daugavpilī, Kultūras pārvaldes un Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” atbalstu.

Uz tikšanos piektdien, 23.novembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē!        

Ieeja ar ielūgumiem, kurus var saņemt Baltkrievu kultūras centrā. Vietu skaits ierobežots.

Pasākuma laikā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Metodiķe Marija Pometjko  

m.t. 654 24695, 29811969, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Daugavpils, Alejas iela 68-1A

Tuvākie notikumi

<<  Novembris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv