2018.gada 12.oktobrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika Daugavpils dzejnieces un mākslinieces, ilggadējas Latgales brīvo mākslinieku asociācijas vadītājas Marijas Safronovas gleznu personālizstāde ar simbolisku nosaukumu “Zemes esamības burvība” atklāšanas pasākums un vēl vienas jaunas grāmatas “Poncijs Pilāts. Pieaugušo pasakas. Dzejoļi”  prezentācija.

Marija Safronova dzimusi Lietuvā, netālu no Baltkrievijas robežas. Varbūt tieši tāpēc viņai ir tik tuva baltkrievu kultūra, tradīcijas un paražas. M.Safronova bieži viesojas Baltkrievu namā, šeit vairākkārt tika organizētas viņas gleznu izstādes. Marija ir aktīva Baltkrievu kultūrizglītības biedrības "Uzdim" biedre. Augstākā izglītība iegūta pēc specialitātes – vēstures skolotājs. Daugavpilī dzīvo no 1979.gada.

Zīmēt Marijai Safronovai patika jau no agras bērnības, bet nopietni ar gleznošanu saka nodarboties septiņdesmito gadu vidū, kad dzīvoja Uzbekistānā, pilsētā Andižane. Ir pabeigusi fakultatīvo austrumu lietišķās mākslas kursu. Savas oriģinālas gleznas Marija Safronova glezno ar eļļas krāsam. Uz šodienu mākslinieces radošajā kolekcijā ir septiņas personālizstādes un dalība ap 60 kopīgās izstādēs, ko organizēja Latgales brīvo mākslinieku asociācija.

Marija Safronova – spilgta un daudzpusīgi radoša personība ar daudzām spējām un talantiem, ar savu māksliniecisko raksturu un stilu. Izstādē tika eksponētas 10 gleznas par dažādām tēmām, kuras apvienoja ne tikai autores meistarību, bet arī ar viņas dvēseles gabaliņu, sirsnību un filozofisko jēgu.

M.Safronova aizraujoši stāstīja par savu radošu dzīvi, pieviešot uzmanību katrai gleznai atsevišķi, savukārt, vēlāk iepazīstināja skatītājus un klausītājus ar savu grāmatu, lasot dažus dzejoļus un stāstot interesantus stāstus, kuri veicināja to rakstīšanu.  Grāmatas korektors Irina Strazdonika-Pļačko stāstīja par to, cik interesants bija grāmatas tapšanas darbs un atzīmēja grāmatas autores neordināro personību.

Ar diviem, tik nozīmīgiem notikumiem, M.Safronovu sveica Krievu kultūras centra vadītāja Gaļina Ivanova, Baltkrievu kultūras centra vadītāja un kultūrizglītības biedrības "Uzdim" priekšsēdētāja Žanna Romanovska, kura pateicās māksliniecei par auglīgo sadarbību, biedrības “Uzdim” valdes locekle Tatjana Deņisova, kā arī daudzi viņas talanta cienītāji, draugi un radošās personības – Daugavpils dzejnieki un mākslinieki.

Nevienu neatstāja vienaldzīgu emocionālie stāsti skaistajā, literārajā baltkrievu valodā no vecākās kultūras darbinieces, biedrības “Uzdim” biedres Jevgenijas Guļjajevas un BKC kultūras pasākumu organizatores Gaļinas Sontockas, kura deklamēja dzejoļus no jaunās grāmatas un dziedāja častuškas.  

“Mākslinieks, tā pat kā dzejnieks,

Pārdzīvo sižetu sevī.

Viņš atstāj dvēselēs pēdas,

Un iedvesmo, iedvesmo...”

 Ar tādu četrrindi radošo pasākumu noslēdza vakara vadītāja un BKC metodiste Marija Pometjko, pateikdamās M.Safronovai par iedvesmu un brīnišķīgajām emocijām, kuras nonāk pie skatītājiem un klausītajiem no viņas gleznām un dzejas.

Kopā ar dzeju un glezniecību roku rokā iet mūzika. Liriskās baltkrievu dziesmas BKC vokāli instrumentālā ansambļa “Praļeski” izpildījumā un Daugavpils dziesminieka Anatolija Gallera dziesmas un dzejoļi ļoti organiski ierindojās vakara sižetā un izsauca daudz patiesu smaidu un aplausu no pateicīgiem klausītājiem. Pasākuma vakars bija daudzveidīgs un interesants.

Iepazīties ar M.Safronovas gleznu izstādi būs iespējams līdz 2018.gada 19.novembrim BKC telpās (no plkst. 9.00 līdz 17.00) pēc adreses: Alejas iela 68 (ieeja no pagalma puses), Daugavpils.    

Informācija sagatavota:

BKC metodiste Marija Pometjko

Tuvākie notikumi

<<  Novembris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv