2018.gada 6.oktobrī pilsētā Visaginas (Lietuva) notika 22. Baltkrievu dziesmu svētki, kuri pulcēja Lietuvas baltkrievu biedrību vokālos kolektīvus, kā arī viesus no Latvijas un Baltkrievijas. Festivālā aktīvi piedalījās baltkrievu delegācija no Daugavpils.

Visaginas – neliela, zaļa un mūsdienīga, bet galvenais ļoti piemērota dzīvei, pilsēta, kas atrodas gleznainās vietās netālu no trīs valstu robežām – Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas. Šeit ir atrodams Lietuvas lielākais ezers – Drukšjai. Pilsēta ir ļoti īpaša un nav līdzīga citām Lietuvas pilsētām. Par šo pilsētu, kas tika dibināta 33 gadus atpakaļ un, kura tiek uzskatīta par Ignalinas atomelektrostacijas pavadoni, pastāv daudz leģendu. Tādēļ, arī pilsētas ģerbonī uz zila fona redzama skaista sudraba dzērve, kas simbolizē piesardzību un modrību. Savukārt, pašai pilsētai ar lepnumu ir dots nosaukums “Visu aizstāvējs” (visus gina).

Lietuvas  Baltkrievu sabiedrisko organizāciju apvienība ik gadu organizē Baltkrievu dziesmu svētkus, katru gadu mainot dziesmu foruma norises vietu. Šogad festivāls tika organizēts Visaginas, un tas nav nejauši, jo vietējais ansamblis “Svitanak” atzīmēja savu 20 gadu jubileju.

Baltkrievu dziesmu svētki tika atklāti ar mobilās izstādes “Dzīve vārdā” prezentāciju no Valsts baltkrievu literatūras vēstures muzeja fondiem (Minska) un turpinājās ar koncertu, kur lieliski uzstājās kolektīvi un solisti no daudzām Lietuvas baltkrievu biedrībām, kā arī jautrs baltkrievu dziesmu ansamblis “Ternica” no Baltkrievijas.

Saskaņā ar parakstīto Vienošanās starp Daugavpils BKC un Visaginas baltkrievu kultūras centru “Krok” Baltkrievu dziesmu svētkos uzstājās mūsu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” (mākslinieciskais vadītājs Večeslavs Petrovs) un Baltkrievu rakstnieku savienības biedrs, dzejnieks Stanislavs Volodjko.

Baltkrievijas Republikas pilnvarotais konsuls Lietuvas Republikā Aleksandrs Koroljs atzīmēja, ka Baltkrievu dziesmu svētkiem ir ļoti liela nozīme baltkrievu kultūras mantojuma saglabāšanā Lietuvā. Visaginas pilsētas priekšsēdētāja Dalja Štraupaite ļoti augsti novērtēja pilsētas baltkrievu ieguldījumu baltkrievu kultūras popularizēšanā un savu tradīciju saglabāšanā, kā arī viņu nozīmīgo lomu cienījamā pilsētas tēla veidošanā starptautiskajā līmenī.

Daugavpils baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska sveica partnerus - Baltkrievu kultūras centru “Krok”, ansambli “Svitanak” un  Lietuvas  Baltkrievu sabiedrisko organizāciju apvienību, uzsverot, ka dziesmai ir apvienojoša loma, tā stiprina saites starp cilvēkiem, organizācijām un valstīm.

Divu stundu koncerts noritēja vienā elpā, skatītāji bija ļoti dāsni uz aplausiem. Uz tikšanos nākamajos Baltkrievu dziesmu svētkos, kuri vienmēr ir piepildīti ar mīlestību, laipnumu, dāsnumu un Baltkrievijas dvēseles sirsnīgumu!

Informāciju sagatavoja:

BKC metodiste, Marija Pometjko

Tuvākie notikumi

<<  Augusts 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv