2018.gada 02.aprīlī Daugavpils svinēja otrās Lieldienas. Koncerti notika Latvijas kultūras centrā,  kur pulcējās dažādu tautību pārstāvji. Vieni no aktīvākajiem dalībniekiem bija arī baltkrievu kolektīvi.

Pusdienlaikā Latvijas kultūras centrā sākās svētku koncerts, kur uzstājās folkloras ansamblis „Dzīsmeite”, Poļu kultūras centra vokālais ansamblis „Daugavpils krāsas”, Baltkrievu kultūras centra vokāli instrumentālais ansamblis „Praļeski”, Ukraiņu kultūras centra vokālais ansamblis „Mrija” un Latvijas kultūras centra deju ansamblis „Pienupīte”.

„Praļeski” (vadītāja Anastasija Mališeva) aizraujoši izpildīja divas baltkrievu tautas dziesmas „Pie dārza upīte” un „Nesauci uz pastaigu”. Koncertu turpināja a cappella „Dziga” no Rēzeknes un brīvais mikrofons bērniem.

Latvijas kultūras centra Lieldienu stafeti turpināja Latvijas biedrība, kas jau pēc tradīcijas uzaicināja uz svētkiem tautas kultūras biedrības un pilsētas organizācijas. Latvijas biedrības priekšsēdētāja Genovefa Barkovska visus apsveica ar Lieldienām, atgādinot svētku vēsturi. Brīnišķīgo koncertu ciemiņiem uzdāvināja Latvijas kultūras centra  jaunie dejotāji. Vakara programmā bija arī lieldienu olu konkursi un kompozīcijas, apsveikumi, spēles un balle.

Baltkrievu kultūras centra vadītāja un Baltkrievu kultūrizglītības biedrības „Uzdim” vadītāja Žanna Romanovska savā apsveikumā atzīmēja tādu pasākumu nozīmīgumu un uzdāvināja Latvijas biedrībai austu roku dvieli.

Lieldienu olu konkursā uzvarētāju vidū bija Baltkrievu biedrības „Uzdim” aktīviste Valentīna Anikina. Ola bija nokrāsota Latvijas nacionālo simbolu stilā – sarkanbaltsarkanā.

Latvijas biedrības žūrija atzīmēja baltkrievu lieldienu kompozīciju. Gaļina Sontocka, Marija Pometjko un Inna Valjuško paskaidroja olu krāsošanas un iededzināto sveču simbolisko būtību, nodziedāja dažas pavasara dziesmiņas sasaucot pavasari Daugavpilī.

Pavasaris atnāca!

Informāciju sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs