27.martā visa pasaule atzīmē Teātra dienu. Sakarā ar šo nozīmīgo notikumu teātra studija „Pauļinka”, kas izveidota Baltkrievu kultūras centrā (BKC), organizēja teātra izrādes „Velns un vecene” skati pēc Františka Olejnoviča lugas, kas notika Sociālās aprūpes dienas centrā „Saskarsme”.

 Pasaules Teātra dienu (World Theatre Day) 1961.gadā izveidoja Starptautiskā Teātra institūta  IX kongress (International Theatre Institute, ITI) un katru gadu 27.martā Starptautiskās teātra biedrības atzīmē šo dienu. Šie svētki ir gan teātra profesionāliem, gan teātra cienītājiem un skatītājiem. Tradicionāli svētki notiek ar vēstījumu „Teātris kā savstarpējas sapratnes un pasaules miera stiprināšanas instruments”.

9.martā palika 135 gadi kopš Františka Oļehnoviča - baltkrievu dramaturga, rakstnieka, publicista, dzimšanas dienas. Teātra studija „Pauļinka” turpina vēsturiskas un Daugavpils baltkrievu valsts ģimnāzijas teātra tradīcijas, kur darbojās baltkrievu teātris un amatieraktieri (ģimnāzijas pasniedzēji un skolēni), un parādīja skatītājiem savas izrādes.

Lugu „Velns un vecene” Františeks Oļehnovičs uzrakstīja 1918. gadā komēdijas žanrā. Tautas humors un joki par mīlestību un cilvēku skaudību veido vieglu sižetu. Kā izveidot strīdu starp mīlošiem vīru un sievu nezina pat velns, bet ar to viegli tiek galā skaudīga kaimiņiene, kura noslēdza naudas darījumu ar velnu un viegli apmanīja ļauno garu. „Kur velns nevarēs, uz turieni aizsūtīs sievieti” – tie ir vārdi no lugas, kuri precīzi izskaidro lugas jēgu.

Tautas gudrība ir plaši pazīstama un visiem saprotama, it īpaši vecākās paaudzes cilvēkiem. Neskatoties uz to, ka luga tika demonstrēta baltkrievu valodā, visiem skatītājiem tā bija saprotama un interesanta. Teātra valoda un tautas humors nezin valodas barjeras ir saprotams katram un to arī pierādīja aizraujoša izrāde Dienas centrā. Izrādes dalībnieki: vecene – Gaļina Sontocka, Marisjka – Vera Suhareva, Mikita – Jevgeņijs Vasjukevičs,  velns – Jeļena Kovaļkova. Teātra studijas „Paulinka” (režisore Inessa Kozlovska) amatieraktieru spilgto spēli un emocijas skatītāji atbalstīja ar aplausiem, sirsnīgiem smaidiem un jūsmīgām atsauksmēm. Pēc izrādes beigām aktieriem tika pasniegti ziedi no skatītājiem un paštaisīti suvenīri, ko uztaisīja talantīgi Dienas centra apmeklētāji.

Savukārt BKC metodiste Marija Pometjko uzdāvināja dāvanu no baltkrieviem, pateicās par silto uzņemšanu un izteica cerību arī uz turpmāko sadarbību un draudzīgām tikšanām.

Informāciju sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs

Tuvākie notikumi

<<  Novembris 2019  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv