2018.gada 16.martā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā pulcējās poētiska vārda cienītāji, lai noklausītu lekciju par krievu dzejnieces Veronikas Tušnovas daiļradi un nobaudītu viņas dzeju Valentīnas Abuškevičas izpildījumā.

Baltkrievu biedrības “Uzdim” ilggadējais biedrs Valentīna Abuškeviča ir smalka stila dzejas cienītāja un brīnišķīgs stāstītājs. Iepriekš viņas lekcijās klausītāji no jauna skatiena atklāja sev A.Ahmatovas un M.Cvetajevas, I.Severjanina un O.Hajama liriku. Un tagad jauns vārds – V.Tušnova.

Veronika Tušnova (1911-1965) – krievu padomju dzejniece, tulkotāja. Uz viņas dzejas pamata tika uzrakstītas vairākas dziesmas, kuras ir pazīstamo dziedātāju repertuārā, tie skan kinofilmās. Romance “Neatsakās mīlot…“ (Aleksandrs Gradskis, Alla Pugačova, Dima Bilans), dziesmas “Bet zini, viss vēl būs!...” (Alla Pugačova un Kristīna Orbakaite), “Simts laimes stundas” (Tamara Gverdciteli), “Bezmiegs” (Sofija Rotaru), “Un neviens nezina” ( Valtentīna Tolkunova) – ir dziesmas, kuras mīl un ir tas ir pazīstamas daudziem cilvēkiem.

“Neatsakās mīlot… “ ar šiem vārdiem Valentīna Abuškeviča atklāja poētisko vakaru, aizraujoši stāstīja par Valentīnu Tušnovu, par viņas romāniem un grāmatām, pēc atmiņas deklamēja dzejoļus. Lirisko stafeti turpināja arī klausītāji. Dzejniecei Fainai Osinai deklamējot dzejoli “Bet zini, viss vēl būs!...” vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” nodziedāja šo optimistisko dziesmu viņai unisonā.

Pateicības un atzinības vārdi skanēja Valentīnas Abuškevičas adresē no Baltkrievu kultūras centra Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” vadītājas Žannas Romanovskas, biedrības “Uzdim” vadītājas vietnieces Tatjanas Denisovas, dzejniekiem Pavela Plotnikova un Zenona Bureja, mākslinieces Jefrosinijas Leles, ārstu kolēģiem un daudziem dzejas cienītājiem.

Aukstajā pavasara dienā ar krāsaino ziedu pušķu daudzveidību V.Abušķevičai un ar romances “Neatsakās mīlot… “ skaņām nobeidzas poētiskais vakars, kas tika pavadīts emocionālā atmosfērā apvienojot cilvēku sirdis un dzeju.

Jādzīvo, jāmīl, radoši jāveido - uz tikšanos!

Informāciju sagatavoja:

Žanna Romanovska,

Baltkrievu kultūras centra “Uzdim” vadītāja

Tuvākie notikumi

<<  Augusts 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv