2018.gada 6.aprīlī Baltkrievu kultūras centrā (BKC) amatiermākslinieku studijas “Krāsu pasaule” gleznu izstāde “Ziemas melodija” tika nomainīta ar Latgales brīvo mākslinieku asociācijas gleznu izstādi ar simbolisku nosaukumu “Veltījums”. Skaistuma un harmonijas pasaule tika atspoguļota 26 gleznās, kas ir veltītas Latvijas Republikas simtgadei.

Latgales brīvo mākslinieku asociācija, kuru vada Marija Safronova, šogad atzīmē savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju. Sabiedriskā organizācija darbojas aktīvi un radoši, veiksmīgi organizējot daudzas izstādes, tajā skaitā BKC. Izstādē, ar filozofisko nosaukumu “Veltījums”, ir iespējams iepazīties ar 8 asociācijas dalībnieku darbiem: Marijas Safronovas, Jāņa Daukšta, Anastasijas Sazankovas, Jefrosinijas Leles, Margaritas Labonarskas, Tatjanas Ruskules, Rufinas Kontanistovas, Svetlanas Čerņajevas.

Katrs no augstākminētajiem māksliniekiem ir spilgta un  daudzpusīga radoša personība ar daudzām spējām un talantiem, ar savu māksliniecisko rokrakstu un stilu. Izstādes atklāšanas laikā mākslinieki ne tikai prezentēja savas gleznas, bet arī īsumā pastāstīja  par sevi, deklamēja pašsacerētus dzejoļus.

Ar Čehu komponista Antonīna Dvoržaka muzikālo darbu - vijoles skaņas melodiju vokāli instrumentālā ansambļa “Praļeski” vadītājas Anastasijas Mališevas izpildījumā tika atklāta izstāde. Vakara vadītāja metodiste Marija Pometjko iezīmēja izstādes tēmu un deva vārdu Asociācijas vadītājai Marijai Safronovai. Savā runā viņa pastāstīja par to, ka nosaukums “Veltījums” – nav izdomāts nejauši, jo izstāde ir veltīta Latvijas Republikas simtgadei. Vakara garumā M.Safronova iepazīstināja viesus ar katru mākslinieku, ka arī pateicās Baltkrievu kultūras centra darbiniekiem par sadarbību un pasniedza Biedrības “Uzdim” Baltkrievu svētdienu skolai “Vjaselka” (“Вясёлка”) dāvanu – grāmatu “Šodien skatās rītdienā”.

Vakars bija ļoti daudzpusīgs un interesants. Glezniecības cienītāji ne tikai apbrīnoja gleznas, bet arī noklausīja dzejoļus, kurus deklamēja paši mākslinieki, dziesmas, kuras izpildīja Daugavpils dzejnieks un mūziķis Anatolijs Gallers, “sauca” («гукаць») pavasari kopā ar tautas dziesmu ansambli “Kupaļinka” un kopīgi nodziedāja pavasara dziesmas.

Daudz siltu vārdu māksliniekiem veltīja Baltkrievu kultūras centrs, Daugavpils dzejnieki un daudzi viesi, bet BKC vadītāja Žanna Romanovska pasniedzot krāsaino plakātu un ziedus kopā ar Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” valdes locekli Tatjanu Denisovu, atzīmēja, ka trīs no māksliniekiem – M.Safronova, A.Sazankova, J.Lele, ir biedrības “Uzdim” dalībnieki, ka arī pateicās par veiksmīgu sadarbību.

Izstādi var apskatīt līdz 2018.gada 20.maijam BKC telpās (no plkst. 9.00 līdz 17.00) pēc adreses: Alejas iela 68, Daugavpils.

Informācija tika sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs

Tuvākie notikumi

<<  Augusts 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv