2017.gada 18.maijā savu 10 gadu jubileju nosvinēja Rēzeknes baltkrievu biedrība “Suzorje”, kuru vada Ludmila Steca. Uz svētkiem tika aicināts leģendārais ansamblis “Pesņari” no Baltkrievijas. Uz Rēzekni sveikt draugus un partnerus atbrauca Latvijas baltkrievu organizāciju pārstāvji, tajā skaitā no Daugavpils Baltkrievu kultūras centra.

Rēzeknes koncertzālē “Gors” notika lielais koncerts, kurš tika atklāts ar Rēzeknes baltkrievu ansambļa “Suzorje” uzstāšanos. Ansambļa izpildījumā skanēja dažas baltkrievu tautas dziesmas.

Jubilārus sveica Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Kļimovs, Saeimas deputāti Zenta Tretjaka un Ivans Ribakovs, Latvijas baltkrievu savienības priekšsēdētāja Valentīna Piskunova.

Un sāka skanēt dziesmas “Pesņari” izpildījumā – baltkrievu tautas un autordziesmas, kuras kļuva par kolektīva vizītkarti. Skatītāji silti sagaidīja dziesmas «Беловежская пуща», «Белоруссия», «Вологда», «Касіў Ясь Канюшіну”, «Мой родны кут», «Полонез Огинского» u.c. Pazīstamu visiem “Kupaļinku” ansamblis “Pesņari” izpildīja kopā ar jauniešu ansambli “Suzorje”. Kopā ar māksliniekiem zālē dziedāja šlāgerus, daudzi skatītāji raudāja.

Šobrīd Rēzeknes baltkrievu biedrības “Suzorje” divu ansambļu dziedātāji var droši teikt, ka uzstājās kopā ar baltkrievu leģendu – ansambli “Pesņari”. Tā bija zvaigžnu stunda – visās nozīmēs,  jo “Suzorje” tulkojot no baltkrievu valodas nozīmē “zvaigznājs”. Par to savā apsveikuma runā teica Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska.

Daudz jauku vārdu baltkrievu biedrības “Suzorje” un vadītājas Ludmilas Stecas  adresē skanēja no baltkrievu diplomātu, baltkrievu nevalstisku organizāciju pārstāvjiem, partneriem.

Šajos svētkos “Suzorje” svinīgi pārņēma no Dagdas baltkrievu biedrības “Verbica” baltkrievu rušņiku, kuru pēc kārtas ižšūj Latvijas baltkrievu biedrības, pēc Latvijas baltkrievu savienības projekta, veltot to Latvijas simtgadei.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

t. 65424695, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.bkc.daugavpils.lv

Daugavpils, Alejas iela 68-1A

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv