2017.gada 1.jūnijā Daugavpils Centrālajā parkā notika lielie ģimenes svētki “Aktīvā atpūta kopā ar ģimeni”, kurus organizēja Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļa. Svētki notika Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros, tajā aktīvi piedalījās Baltkrievu kultūras centrs (BKC).

Mazajiem daugavpiliešiem organizatori sagatavoja dažādus pārsteigumus, sporta un spēļu uzdevumus, kā arī radošās meistardarbnīcas. Centrālā parka Soliņu alejā varēja atrast Baltkrievu kultūras stūrīti. BKC darbinieki – kultūras pasākumu organizatore Irina Apeināne, teātra studijas “Pauļinka” Inessa Kozlovska un baltkrievu biedrības “Uzdim” brīvprātīgā Paula Peceviča vadīja baltkrievu vicinankas meistarklasi (aplikācijas no papīra).

Lielie un mazie bērni paši un ar vecāku palīdzību izgrieza lapsu, zaķu, kaķu, suņu un ābolu attēlus. Bērni centās, rūpīgi izgrieza attēlus pa kontūru, sekojot visām rekomendācijām, lai skaisti izgrieztu baltkrievu vicinanku. Bērni noformēja atklātnes, lasīja baltkrievu valodā un ar lielu interesi klausījās baltkrievu vārdus.

Pieaugušie palīdzēja saviem bērniem, daudzi paši parakstīja atklātnes saviem vecākiem un stāstīja, ka Baltkrievijā dzīvo viņu vecmāmiņas un šīs atklātnes dāvinās viņām.

Deju ansambļa “Ļanok” (vadītāja Marina Medunecka) akordeona pavadījumā (koncertmeistars Večeslavs Petrovs) deva baltkrievu deju meistarklases. Daugavpilieši ar interesi mācījās baltkrievu polkas un padispaņ soļus, aktīvi atkārtoja tos, skatoties uz ansambļa “Ļanok” dejotājiem.

Neskatoties uz aukstumu, bērnu pasākuma viesi jautri un aizraujoši pavadīja laiku kopā ar savām ģimēnēm un aktīvi uzsāka vasaru.

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Inessa Kozlovska, “Pauļinka” vadītāja

t. 654 24695, 22010006, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., www.bkc.daugavpils.lv ,

Daugavpils, Alejas 68-1A.

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv