2017.gada 23.maijā Baltkrievu kultūras dienu Daugavpilī ietvaros Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) satikās tie, kuriem baltkrievu valoda ir dzimtā, kuri mīl, atceras un saglabā valodu. Satikšanas iemesls bija pārbaudīt savas zināšanās dzimtajā valodā un uzrakstīt publisko diktātu baltkrievu valodā.

2017.gads Baltkrievijā ir Zinātnes gads, bet norit arī baltkrievu iespiešanas 500.gadadienas zīmē. Tas ir ne tikai svarīgs notikums baltkrieviem, tas ir pasaules grāmatu vēsture, pasaules grāmatu kultūras vēsture. Tieši tāpēc visā pasaulē tiek atzīmēta Franciska Skorinas 500 gadu atpakaļ Psalma izdošana, tajā skaitā UNESCO līnijā.

Sakarā ar šo zīmīgu notikumu pasaules vēsturē, Baltkrievu kultūras centrs organizē dažādus pasākumus. Jau otro reizi šeit notika publiskais diktāts baltkrievu valodā.  Šoreiz diktātam tika izvēlēts baltkrievu literatūras klasiķa Jakuba Kolasa izvilkums no triloģijas “На ростанях”. Par pasniedzēju kļuva BKC vadītāja Žanna Romanovska. Pārbaudīt savas zināšanas dzimtajā valodā atnāca tie, kuri savā ikdienā sarunājas šajā valodā, kā arī tie, kuri jau vairākus gadus praktiski neizmanto to. Viņi jau sen dzīvo ārpus savas etniskās dzimtenes, bet diktātu gandrīz visi uzkrakstīja “teicami”, atļaujot nelielas kļūdas.

Pēc uzrakstītā izvilkuma pārbaudes visi diktāta dalībnieki saņēma pateicības rakstu un Baltkrievu kultūras dienu Daugavpilī medaļu, bet galvenais -  prieku par skolas gadu atmiņām, lielisku noskaņojumu un apmierinājumu no tā, ka cilvēks spēj saglabāt savas tautas bagāto kultūras mantojumu.

Ogranizatori cer, ka nākamajā reizē diktāta dalībnieku skaits palielināsies, jo dzimtā valoda ir katra indivīda raksturīga īpašība, par ko tik patētiski rakstīja baltkrievu literatūras klasiķis Maksims Tanks:

«З птушынага шчэбету, шуму дубровы,
I з гора, i з радасцi, i з усяго
Таго, што лягло назаўсёды ў аснову
Святынi народа, бяссмерця яго, –
Ты выткана, дзiўная родная мова…»

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,

Marija Pometjko, BKC metodiķe,

t. 654 24695, 29811969

Tuvākie notikumi

<<  Februāris 2020  >>
 Pi  Ot  Tr  Ce  Pi  Se  Sv 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Партнеры

kultura.daugavpils.lv

http://latvia.mfa.gov.by/ru/daugavpils/

uzdim.lv

http://www.kultura.by/page/respublikanski-tsentr-natsyyanalnykh-kultur

http://www.belorus.lv

 

http://braslav.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://miory.vitebsk-region.gov.by/ru/culture/

http://smorgon.gov.by/ru/social/culture

http://polotsk.vitebsk-region.gov.by/index.php/ru/

http://zelva.grodno-region.by/ru/social/culture

http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/kult-glubokoe/

 


http://www.knab.gov.lv